Porady

Osłony przeciwsłoneczne – którą wybrać?

osłony słoneczne

W upalne, letnie dni miewamy przesyt ostrych promieni słonecznych. Zarówno w domu, jak i samochodzie, przydają się wtedy osłony przeciwsłoneczne. Które z nich będą najlepiej chronić nas przed nadmiarem promieni UV?

Rola osłon przeciwsłonecznych w domu

Kiedy mamy okna od strony południowej, ostre letnie słońce potrafi bardzo rozgrzać pomieszczenia. Jeśli mamy w mieszkaniu klimatyzację, zapewne udaje się nam to znieść, jednak nie trudno sobie wyobrazić, że schłodzenie powierza we wnętrzu nagrzanym przez słońce wymaga większego poboru energii, a tym samym generuje znacznie większe koszty.

Wygląda na to, że zastosowanie osłon przeciwsłonecznych to inwestycja w niższe rachunki. Warto ją ponieść, zwłaszcza, że w przypadku chwilowego kryzysu, lub zwiększonego zapotrzebowania na gotówkę, pomóc nam może kredyt gotówkowy online na get-money.pl.

Jeśli w charakterze osłon przeciwsłonecznych zamontujemy solidne rolety zewnętrzne, będą one stanowiły dodatkowo ochronę antywłamaniową. Będziemy mogli zdecydowanie spokojniejsi o nasz dobytek udać się na wakacje, mając świadomość, że co najmniej znacznie utrudniliśmy złodziejowi zadanie.

Osłony przeciwsłoneczne do samochodu

Intensywne nasłonecznienie często jest zmorą osób podróżujących samochodem w charakterze pasażerów. Kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że na tylnej kanapie przeważnie przewozimy dzieci, potrzeba montażu odpowiednich osłon przeciwsłonecznych staje się szczególnie ważna.

Na rynku akcesoriów samochodowych istnieje mnóstwo propozycji osłon na szyby. Kolorowe osłony na przyssawkach dostaniemy w sezonie nawet na stacji benzynowej i w markecie spożywczym. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy okazjonalnie przewozimy małe dzieci, ale polecić je można raczej na zasadzie „lepsza taka osłona, niż żadna”.

Jeśli chcemy chronić naszych pasażerów na co dzień, dużo praktyczniejszym rozwiązaniem będą rolety przeciwsłoneczne, albo folia przyciemniająca naklejana bezpośrednio na szyby.

Oba rozwiązania maja swoich zwolenników. Każdy, kto chce na trwałe pozbyć się nadmiaru światła z samochodu, doceni z pewnością folie przyciemniającą. Przyciemniając, folia chroni jednocześnie przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów i kierowców z sąsiednich pojazdów. Warto jednak pamiętać, że zastosowanie tego typu ochrony przed słońcem na jakiś czas zmieni wygląd naszego samochodu.

Wygląda na to, że optymalnym rozwiązaniem kwestii ochrony przeciwsłonecznej w samochodzie, są zwijane rolety montowane na haczyk, lub przyssawkę. Dostępne w różnych odcieniach, łatwe w montażu i stosunkowo niedrogie, będą nam służyć dokładnie wtedy, kiedy ochrona przeciwsłoneczna będzie potrzebna.

Promieniowanie UV, jakie jest obecne w świetle słonecznym, może zaszkodzić naszym oczom, a tym bardziej szkodzi oczom małych dzieci. Sama szyba bez odpowiedniej osłony, niestety nie chroni wzroku. Zdecydowanie watro więc pomyśleć o odpowiednich osłonach zarówno do domu, jak i do samochodu – zwłaszcza, kiedy regularnie przewozimy małych pasażerów.

Similar Posts