Porady

Balustrady aluminiowe i nierdzewne. Kiedy sprawdzą się najlepiej?

Balustrady aluminiowe i nierdzewne. Kiedy sprawdzą się najlepiej

Balustrady aluminiowe i ze stali nierdzewnej to rozwiązanie idealnie komponujące się z nowoczesną architekturą. Sprawdzą się zarówno jako balkony francuskie, jak i poręcze schodów, a dzięki uchwytom do szkła – także jako przeszklone osłony tarasowe.

  1. Balustrady aluminiowe – gdzie stosować?
  2. Balkony francuskie – gdzie będą wyglądały najlepiej?
  3. Uchwyty do szkła w metalowych balustradach

Nowoczesna architektura wymaga nowoczesnych dodatków. Zwykłe, drewniane balustrady w połączeniu z innowacyjnymi rozwiązaniami często się nie sprawdzają. Z tym stylem zdecydowanie lepiej komponują się balustrady z metali takich jak aluminium czy stal nierdzewna, a także ze szkła. Wbrew obawom niektórych klientów, są naprawdę wytrzymałe, a ich oryginalne walory estetyczne ułatwiają dopasowanie do nowoczesnych, odważnych realizacji. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze balustrad wykonanych z rur ze stali nierdzewnej lub aluminium.

 

Balustrady aluminiowe – gdzie stosować?

Jak już wspomnieliśmy, balustrady aluminiowe najlepiej łączą się z nowoczesną architekturą. Mogą być stosowane zarówno w prywatnych domach, jak i budynkach firmowych czy obiektach użyteczności publicznej. Ze względu na to, że aluminium dobrze radzi sobie w kontakcie z wilgocią i skrajnymi temperaturami, balustrady francuskie z tego materiału (a także ze stali nierdzewnej), mogą być stosowane także na zewnątrz. Często są dystrybuowane jako balustrady systemowe, co oznacza, że do klienta docierają wybrane przez niego elementy balustrad, które ten może złożyć samodzielnie, dostosowując projekt do specyfiki swojego budynku.

 

Balkony francuskie – gdzie będą wyglądały najlepiej?

Elementy balustrad nierdzewnych doskonale sprawdzają się też jako balkony francuskie. Są one świetnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie nie można pozwolić sobie na duży balkon, bo zapewniają część jego funkcjonalności bez konieczności dokonywania zmian konstrukcyjnych. Do wykonania takiego balkonu najlepiej sprawdzają się słupki ze stali nierdzewnej i aluminium, które są nie tylko odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, ale też nie stanowią dużego obciążenia.

 

Uchwyty do szkła w metalowych balustradach

Balustrady z metalu łatwo też zmodyfikować, wzbogacając je o przeszklenia. Umożliwiają to uchwyty do szyb, dzięki którym dowolną balustradę można wyposażyć w szklane dodatki – przezroczyste, matowe lub prążkowane, zyskując w ten sposób ochronę przed wiatrem i podnosząc jej walory dekoracyjne. Uchwyty do szkła szczególnie przydatne okażą się na balkonach, tarasach oraz w balustradach schodów, bo zapewniają dodatkową ochronę przed upadkiem oraz podmuchami porywistego wiatru.

 

 

Similar Posts