Porady

Zlewozmywaki z systemem jednokomorowym czy dwukomorowym – co wybrać?

Dzięki ogromnemu wyborowi zlewozmywaków kuchennych można dopasować produkt do swoich potrzeb oraz możliwości, jakie oferuje Ci rozmiar i układ pomieszczenia. Podpowiadamy na jaki model najlepiej się zdecydować.

Jaki zlewozmywak sprawdzi się w Twojej kuchni?

Wybór zlewozmywaka do kuchni powinien zależeć przede wszystkim od jej wymiarów oraz możliwości, jakie niesie za sobą kuchenna zabudowa. Szafki kuchenne stojące, wśród których znajdzie się miejsce na zmywarkę znacznie ułatwiają wybór. W przypadku, gdy możesz pozwolić sobie na zaplanowanie montażu automatycznej zmywarki do naczyń możesz zdecydować się na nieduży zlewozmywak jednokomorowy. Praktyczny zlewozmywak kuchenny z dwiema głębokimi komorami sprawdzi się w kuchni, w której nie przewidziano instalacji zmywarki. Zwróć uwagę na fakt, ze zlewozmywaki dwukomorowe są najczęściej szersze od modeli jednokomorowych i półtorakomorowych. Zlewozmywak kuchenny szeroki świetnie komponuje się z szeroką szafką stojącą do zabudowy pod nim. W przypadku węższego modelu możesz pozwolić sobie na mniejszą szafkę pod zlewozmywak. 

Zlewozmywak jednokomorowy do kuchni – kiedy wybrać?

Nieduży zlewozmywak jednokomorowy lub regularnego rozmiaru zlewozmywak kuchenny z ociekaczem doskonale sprawdzi się nie tylko w kuchniach, w których zamontowana jest zmywarka automatyczna do naczyń, a konieczność ręcznego zmywania nie jest codziennością. Praktyczny zlew jednokomorowy doskonale prezentuje się w niewielkich kuchniach, w których liczy się przestrzeń blatu roboczego. Dzięki zastosowaniu niewielkiego zlewu jednokomorowego możesz pozwolić sobie na większy element blatu, który posłuży Ci przy codziennym przygotowywaniu posiłków. W małej kuchni masywny zlew dwukomorowy wyglądałby przytłaczająco. Stylowy, nowoczesny zlewozmywak jednokomorowy świetnie sprawdzi się podczas mycia owoców i warzyw oraz przy pomocniczych czynnościach, związanych z gotowaniem. Warto wybrać go do niewielkiego aneksu kuchennego w kawalerce, do małej kuchni w bloku, do kuchennego zaplecza w siedzibie firmy lub do domku letniskowego, w którym posiłki przygotowywane są sporadycznie. 

Kiedy zdecydować się na zlewozmywak dwukomorowy?

Zlewozmywak dwukomorowy przede wszystkim sprawdza się w kuchniach przestronnych, w których jest miejsce na wszystko. Nowocześnie prezentujący się zlew dwukomorowy cechuje ogromna funkcjonalność w codziennym zastosowaniu. Wysokiej jakości zlewozmywak, posiadający dwie głębokie komory można zastosować przy zmywaniu dużej ilości naczyń zarówno na co dzień jak i w przypadku, gdy automatyczna zmywarka ulegnie awarii. Efektowny produkt, wykazujący się funkcjonalnością może znaleźć zastosowanie w kuchniach, znajdujących się w budynkach jednorodzinnych oraz w mieszkaniach, posiadających przestronne aneksy kuchenne. Doskonale wyglądające w kuchni zlewozmywaki dwukomorowe w zestawieniu z nowoczesnymi bateriami pozwalają na oszczędne, efektywne zmywanie naczyń, mycie owoców oraz ułatwiają organizację przestrzeni w strefie przygotowywania posiłków zwłaszcza, jeśli chcemy przygotować kilka produktów jednocześnie. W zlewie dwukomorowym możesz jednocześnie zmywać naczynia lub odkładać je do jednej z komór oraz myć owoce lub odcedzać makaron. 

Similar Posts