Porady

Stalowy system rynnowy Struga – najwyższa jakość na każdą pogodę

Wybór systemu rynnowego to bardzo ważna, choć niestety przez wiele osób bagatelizowana kwestia. Odpowiednio dobrany nie tylko będzie chronił elewację, ale także stanowił estetyczne wykończenie całego budynku. Dużą popularnością cieszy się stalowy system rynnowy Struga oferowany przez znanego i cenionego polskiego producenta – firmę Bratex Dachy Mrzygłód. Jest to system rynnowy klasyczny wykonany z wysokiej klasy ocynkowanej skandynawskiej blachy stalowej SSAB. Dlaczego jest tak chętnie wybierany? Tego dowiesz się z naszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

System rynnowy klasyczny – prostota, jakość, niezawodność!

System rynnowy o klasycznym przekroju okrągłym zapewnia najlepszą przepustowość minimalizując ryzyko zatorów w czasie dużych opadów i w konsekwencji zalanie elewacji budynku. Warto przy tym podkreślić, że system o przekroju okrągłym jest jednocześnie najłatwiejszy w montażu, ponieważ nie wymaga on idealnej precyzji przy dopasowaniu kątów. Jeżeli zaś chodzi o wspomnianą przez nas na początku estetykę, która również nie powinna być dla Ciebie bez znaczenia, to system STRUGA komponuje się wyśmienicie ze stylem większości powstających budynków w Polsce. Świetnie będzie prezentował się zarówno na budynkach nowoczesnych, jak i tych mających tradycyjny wygląd. Największą przewagę systemu rynnowego klasycznego produkcji firmy Bratex nad konkurencją zapewnia jakość wykorzystywanych materiałów oraz najwyższa dbałość podczas projektowania oraz wykonywania poszczególnych elementów systemu.

 

Stalowy system rynnowy Struga – klasyczne rynny, nowoczesne rozwiązania

Stal jest jednym z najważniejszych i najtwardszych materiałów konstrukcyjnych używanych na całym świecie. Nieprzypadkowo mówi się, że ktoś ma nerwy ze stali czy też coś jest twarde jak ona. Solidność i trwałość tego materiału zapewnia bezproblemową i wieloletnią eksploatację wykonanych z niej elementów. To właśnie z tego powodu system rynnowy klasyczny oferowany przez Bratex wykonany jest właśnie ze stali. I to ze skandynawskiej stali najwyższej jakości. Producent zadbał przy tym o to, żeby system Struga komponował się idealnie z poszyciem dachu. Jest to możliwe dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych kolorów. Możesz wybierać spośród piętnastu z nich. To nie wszystko, stalowy system rynnowy Struga posiada też najwyższej jakości pokrycie lakiernicze poszczególnych elementów.

Do produkcji stalowego systemu rynnowego Struga użyto najlepszych materiałów. Rynna zrobiona jest z dwukrotnie lakierowanej, ocynkowanej blachy stalowej SSAB GreenCoat RWS PRO, której grubość wynosi w zależności od elementu  0,6-1,25 mm. Wyjątkowo solidne haki MAX wykonane są natomiast ze stali hutniczo lakierowanej o grubości 1,25 mm, dzięki czemu zapewniają stabilne utrzymanie rynny nawet wówczas, gdy zalega na niej lód bądź śnieg. Usztywniacze rynnowe, które dostarczane są wraz z narożnikami, dostępne w opcji wzmocnienia do pasa okapowego, stanowią istotne wzmocnienie, a przy tym pomoc w poziomowaniu całego systemu. Co za tym idzie, zapewniają łatwość w montażu i nadają systemowi rynnowemu klasycznemu doskonałą odporność na oberwanie.

Podsumowując, stalowy system rynnowy Struga to elegancja i funkcjonalność w jednym oraz gwarancja solidności i trwałości. Więcej informacji na jego temat przeczytasz na stronie producenta: https://bratex.pl/produkty/struga/

Similar Posts