Porady

Płytki dekoracyjne na ścianę – jakie wybierać?

Różne czasy mają to do siebie, że czasami rozwiązania unikalne albo świadczące o jakiejś negatywnej skrajności w jednych, w kolejnych stają się przedmiotem pożądania. Dotyczy to praktycznie wszystkiego, a zwłaszcza niektórych elementów, których estetyka kiedyś pozostawiała wiele do życzenia, a teraz jest modna albo odwrotnie. Płytki dekoracyjne na ścianę mające udawać cegły czy wiklinę to jeden z takich elementów. Kiedyś ściany takie, szczególnie ze zniszczonymi fragmentami cegieł ukrywane pod tynkiem dziś są wskaźnikiem gustu i ciekawego wykończenia wnętrza.

Na dodatek jest na nie tak duży popyt, że producenci przeciągają się w tworzeniu nowych pomysłów i modeli, które mają trafić w konkretne potrzeby kupujących.

Płytki dekoracyjne na ścianę – naturalna cegła

Płytki imitujące nietynkowaną cegłę, to szereg różnego rodzaju ciekawych modeli, a co za tym idzie wyjątkowych i gustownych rozwiązań.

Płytki dekoracyjne na ścianę w formie nowej cegły, o często jednolitej barwie, ale też takie, gdzie poszczególne różnią się od siebie kolorem to wybór bardzo uniwersalny. Z jednej strony mamy możliwości zastosowania aranżacji ceglanej, a z drugiej jest ona delikatna i elegancka. Z takiego rozwiązania często korzystają zarówno restauracje, jak i nawet biura oraz oczywiście pomieszczenia mieszkalne.

Stylizowane na starą cegłę płytki dekoracyjne na ścianę to znów niejednokrotnie wyzwanie. Z jednej strony dane niepowtarzalny klimat, z którego chętnie korzystają bary umiejscowione w starych piwnicach, jeżeli nie ma możliwości pozostawienia tam naturalnej cegły. Stworzenie podobnego klimatu w domu za ich pomocą także może być całkiem ciekawe, jednak tu już trzeba nieco uważać. Połączenie zniszczonych cegieł z nowoczesnym sprzętem nie da dobrego efektu. Znów ułożenie takich płytek – cegieł w całości przedpokoju przytłoczy i nie będzie dobrze wyglądać. Dlatego należy podejść do tego starannie, dopasowując detale i pamiętając o zachowaniu ciekawego klimatu, a nie stworzeniu poczucia zniszczonego pomieszczenia.

Płytki dekoracyjne na ścianę – cegła bielona

Wewnętrzne ściany pokryte płytkami ceglanymi, ale tym razem imitującymi bielona cegłę, są dużo rzadziej spotykaną aranżacja. Szczególnie gdy mówimy konkretnie o wyglądzie stylizowanym na stare cegły.

Dla tych, którzy boją się stworzyć aranżacje z naturalnej zniszczonej cegły ta bielona może być łatwiejsza do wykorzystywania. Pomimo zazwyczaj identycznej struktury i faktury, biały kolor zdaje się o wiele lepiej pasować do dużej ilości pomieszczeń, zwłaszcza, takich jak przedpokoje czy salon. Sam styl niektórzy uważają za pośredni pomiędzy tym, jaki mają płytki dekoracyjne na ścianę z cegły „zniszczonej”, a tym z cegłami prosto jak z cegielni.

 

Similar Posts