Porady

Jakie oświetlenie wybrać na taras?

Jakie oświetlenie wybrać na taras?

Na tarasie chyba większość osób lubi przesiadywać. Niesamowicie się na nim relaksujemy oraz po prostu czujemy, że żyjemy. Coś w tym jest. Najchętniej przesiadywalibyśmy na nim całą rodziną od rana do wieczora. Czasami jednak z tym nocnym przesiadywaniem może być mały problem. Jaki? Może być po prostu zbyt ciemno. Czy można temu zaradzić? Jak najbardziej tak. Wystarczy, że zainwestujemy w stosowne oświetlenie. Jakie oświetlenie wybrać na nasz taras? Sprawdźmy to.

Bez oświetlenia ani rusz

Chyba każdy z nas zauważył, że w nasz klimat mocno się ocieplił. Wieczory oraz noce są zdecydowanie cieplejsze. Dla osób, które mają własny ogród, czy też działkę jest to wspaniała wiadomość, ponieważ mogą spędzać czas na świeżym powietrzu nawet do godzin nocnych. Jednak, aby tak rzeczywiście było, to musimy postarać się o jakieś oświetlenie tarasowe. Jaki mamy wybór?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, czy na taras mamy pociągniętą instalację elektryczną. Jeśli taką mamy, to tak naprawdę możemy pokusić się o każde oświetlenie, które tradycyjnie się podłącza do gniazdka. Musimy jednak wiedzieć, że najważniejsze jest to, aby wybrać lampę, która rzeczywiście jest zewnętrzna.

Wiele osób sugeruje się jedynie wyglądem przy zakupie i tak naprawdę nie sprawdza, czy jest to lampa zewnętrzna. Gdybyśmy wybrali tę, która z przeznaczenia jest do wnętrz, to mogłaby ona ulec zniszczeniu. Co więcej, moglibyśmy nawet spowodować zwarcie, a to mogłoby już być bardzo niebezpieczne. Musi to być zatem dowolna lampa, która jest o przeznaczeniu zewnętrznych. Wybór jest ogromny.

A co gdy instalacji elektrycznej na taras nie mamy pociągniętej? Czy musimy to obowiązkowo zrobić? W żadnym wypadku. Wystarczy, że postawimy na oświetlenie solarne. Jest to oświetlenie, które po naładowaniu promieniami słonecznymi powoduje, że lampa się zapala. Wiele osób zastanawia się, czy światło będzie wystarczające. Jak to wygląda w rzeczywistości? Jak najbardziej jest wystarczające.

Wykończenie oświetlenia

Oświetlenie na taras, które znajduje się na sklepowych półkach, jest wykonane z dwóch czołowych materiałów. O czym mowa? Mowa o plastiku lub o metalu. Jak można się łatwo domyśleć, oświetlenie wykonane z plastiku jest znacznie tańsze. Jeśli szukamy porządniejszego oświetlenia, które będzie nam naprawdę służyło przez wiele, wiele lat i nic złego się nie będzie z nim działo, to warto jak najbardziej postawić na lampy o wykończeniu metalowym. Są one bardziej wytrzymałe oraz odporniejsze na różnego rodzaju czynniki.

Najczęściej oświetlenie plastikowe będzie nam służyło jedynie przez maksymalnie kilka sezonów. Nie ma co się dziwić, że jest ono znacznie tańsze.

Wiadomo, że wiele zależy od naszego budżetu. Jeśli mamy wolne środki, to nie zastanawiajmy się dłużej, tylko zainwestujmy w oświetlenie metalowe, które jest na pewno porządniejsze. Wybór mamy naprawdę spory. Możemy zarówno postawić na oświetlenie wiszące, jak i stojące. Wówczas na naszym tarasie zapadnie jasność i będziemy nawet mogli na nim spędzać całe noce.

 

 

Similar Posts