Porady

Balustrady nierdzewne. Jak rodzaj stali będzie najlepszy?

balustrada-model-nimbus-w-efekcie-drewna-jasny-dab AVIS

Balustrady ze stali nierdzewnej mają wiele zalet, dzięki którym niemal wyparły te wykonane z drewna czy stali węglowej. Jak jednak dobrać odpowiednie balustrady balkonowe lub do schodów?

  • Balustrady do schodów wewnętrznych
  • Balustrady do schodów zewnętrznych
  • Gdzie zamówić balustrady balkonowe?

 

Balustrady ze stali nierdzewnej zdobyły ogromną popularność. Zainteresowanie inwestorów tym materiałem nie bierze się oczywiście znikąd. Wyróżnia się ciekawym wyglądem, jest łatwy w utrzymaniu i dobrze radzi sobie w zetknięciu z niekorzystnymi czynnikami, takimi jak wilgoć czy substancje chemiczne. Warto jednak pamiętać, że stal nierdzewna nie jest konkretnym materiałem. Pod tym określeniem kryją się różne rodzaje stali, dostosowane do użytku w różnych warunkach. Jak wybrać ten, który w danym przypadku sprawdzi się najlepiej?

Balustrady do schodów wewnętrznych

Balustrady montowane na schodach wewnętrznych (zarówno w domach, jak i siedzibach firm czy obiektach użyteczności publicznej) mogą mieć nieco gorszą specyfikację od tych, których używa się na zewnątrz. O ile poręcze nie są narażone na działanie substancji chemicznych o kwaśnym odczynie, do ich produkcji można wykorzystać takie rodzaje stali jak 1.4301, AISI 304 czy V2A. Są tańsze od gatunków kwasoodpornych, a wykonane z nich balustrady doskonale radzą sobie z wilgocią czy skrajnymi temperaturami.

Balustrady do schodów zewnętrznych

Nie zawsze jednak najlepszym rozwiązaniem będą tego typu balustrady nierdzewne. Katowice czy inne duże miasta mają poważny problem z zanieczyszczeniem środowiska. Substancje zawarte w powietrzu na obszarach przemysłowych mogą sprawiać, że na powierzchni balustrad balkonowych, tarasowych lub schodów zewnętrznych będą pojawiały się nieestetyczne plamy. By tego uniknąć, balustrady nierdzewne w Gliwicach i innych dużych miastach powinny być wykonane ze stali kwasoodpornej.

balustrady

Na balustrady nierdzewne Wodzisław doskonale nadają się gatunki: 1.4571, AISI 316 oraz V4A. Są droższe od tych umówionych przed chwilą, ale dzięki wysokiej zawartości chromu i dodatkowi molibdenu, tytanu i manganu zachowują swoje właściwości nawet w kontakcie z kwasami. Są też odporne na sole, przez co tego typu balustrady z nierdzewki sprawdzają się na morskich nadbrzeżach lub tam, gdzie znajduje się sól drogowa.

Gdzie zamówić balustrady balkonowe?

Balustrady nierdzewne wpływają na komfort i bezpieczeństwo korzystania z budynku, a także jego walory wizualne – zwłaszcza jeśli chodzi o balustrady balkonowe. Dlatego tak ważna jest ich jakość – zarówno materiałów użytych do ich produkcji, jak i wykonania. Dlatego ich montaż warto powierzyć sprawdzonej firmie. Planując montaż balustrad nierdzewnych w Jastrzębiu należy więc sprawdzić, co o danym wykonawcy mówią poprzedni klienci.

 

Similar Posts