Porady

Farby Tikkurila: najważniejsze fakty

Farby Tikkurila: najważniejsze fakty

Pośród najpopularniejszych firm produkujących farby dekoracyjne do różnych powierzchni często jest wymieniana Tikkurila. To międzynarodowa marka, której produkty cieszą się dużym uznaniem na świecie. Wytwarzane przez Tikkurila farby są przeznaczone do różnych powierzchni i przedmiotów.

Tikkurila – historia firmy

Początki marki Tikkurila sięgają aż XIX wiecznej Finlandii: firma została założona w 1862 roku i na początku nie zajmowała się produkcją farb, a oleju lnianego i lakierów. Pierwsze produkty do malowania pojawiły się w jej ofercie dopiero po I wojnie światowej. Fińskiej firmie szybko udało się uzyskać tytuł największego producenta farb w kraju, a z czasem jej produkty stały się znane i cenione na całym świecie. Marka obsługuje konsumentów zainteresowanymi produktami typu DIY (do it yourself), profesjonalnych malarzy i całe przedsiębiorstwa. Aktualnie farby Tikkurila można kupić w 40 krajach, a jej fabryki funkcjonują w sześciu różnych państwach, w tym w Polsce.

Tikkurila w Polsce pojawiła się jeszcze w ubiegłym wieku. Swoją historię rozpoczęła w Szczecinie, z którego z czasem zakład został przeniesiony do Dębicy. Polska jest jednym z sześciu producentów farb Tikkurila od ponad 20 lat, choć na naszym rynku nie są dostępne wszystkie kolory z oferty tej firmy. Polska fabryka brała udział w różnych projektach unijnych. Można o niej więcej przeczytać na dedykowanej marce stronie internetowej.

Produkty Tikkurila

Tikkurila zajmuje się produkcją farb do bardzo różnych powierzchni dostępnych w szerokiej gamie kolorystycznej. W ofercie marki są dostępne m.in. odcienie matowe, połyskujące i perłowe. Farby Tikkurila z różnych linii produktowych nadają się do malowania ścian, sufitów, drzwi, okien, renowacji mebli i ogrodzeń, a także dachów. Firma regularnie projektuje i produkuje nowe kolory oraz formuły swoich produktów.

Farby do wnętrz Tikkurila są przypisane konkretnie do wnętrz, w których mają być użyte i są pod tym kątem specjalnie zaprojektowane. Każda seria kolorystyczna została dostosowana do konkretnego pomieszczenia lub typu powierzchni. Dostępna jest m.in. Tikkurila farba do kuchni, która jest dopasowana do potrzeb tego właśnie pomieszczenia (odporność na uszkodzenia i zabrudzenia). Farby tej marki nadają się do aranżacji wnętrz, renowacji pojedynczych przedmiotów, jak i odmalowania powierzchni zewnętrznych, np. patio lub mebli ogrodowych.

Cena farby Tikkurila zależy od powierzchni, do której ma być stosowana, pojemności puszki oraz serii kolorystycznej. Lakierobejce i lakiery są dostępne w podobnej cenie ok. 150 zł za 2,5 l. W podobnym przedziale cenowym plasują się farby do malowania ścian, np. z serii Tikkurila Optiva 5. Krótki przegląd rodzajów farb Tikkurilla można znaleźć w tym artykule: https://domzogrodem.eu/wybierz-swoj-kolor-z-farbami-tikkurila.html

Showroom Tikkurila

Firma Tikkurila założyła również własny showroom w Warszawie. Można tam zobaczyć realny wygląd kolorów poszczególnych produktów, zaobserwować modne aranżacje w stylu skandynawskim oraz poprosić o pomoc w dobraniu koloru do danego wnętrza. Obsługa showroomu oferuje również doradzenie w kwestii wyboru narzędzi do malowania. Można tam też dokonać bezpłatnego wymalowania lakierobejcą w celu jej sprawdzenia. Warunkiem jest zapewnienie kawałka drewna. Jednocześnie znajduje się tam sklep z produktami Tikkurila oraz kącik zabaw dla dzieci. Showroom oraz sklep są otwarte od poniedziałku do soboty.

Tikkurila – gdzie kupić te  farby?

Farby Tikkurila można kupić w sklepie w Warszawie przy showroomie tej firmy, jak również w licznych marketach budowlanych i sklepach internetowych. W najniższej cenie są często dostępne w Internecie, zwłaszcza gdy zakupuje się ich większą ilość, np. do pomalowania całego mieszkania. Zanim kupimy – ustalmy dokładnie, jakiej farby będziemy potrzebować ze względu na rodzaj pomieszczenia oraz sposób jego użytkowania. W tym artykule na blogu doradzamy jaką farbę wybrać w zależności od potrzeb.

Similar Posts