Porady

Agregaty prądotwórcze – niezbędne wyposażenie na budowie

Agregat prądotwórczy to urządzenie o szerokim spektrum możliwości jego wykorzystania. Dzięki swojej uniwersalności i funkcjonalności sprawdzi się także na placu budowy. W wielu przypadkach stanowi wręcz niezbędne wyposażenie na budowie, gdy nie ma dostępu do stałego zasilenia z sieci energetycznej. Sprawdź, dlaczego generator prądotwórczy na budowę to dobry wybór i czym kierować się przy jego zakupie.

Podstawowe zastosowanie agregatu na budowie bez podłączenia do sieci

Oczywiście agregaty prądotwórcze stają się niezbędnym wsparciem na placu budowy, gdy nie ma możliwości podpięcia się do sieci energetycznej. Wówczas wykonywanie prac budowlanych bez zasilania z agregatu byłoby niemożliwe. W związku z tym warto zawczasu zabezpieczyć się z tej strony i kupić dobrej jakości urządzenie, które będzie odporne na intensywną eksploatację i trudne warunki robocze. W przypadku renomowanych firm budowlanych i ekip remontowych standardem jest, że te posiadają na wypożyczeniu agregat lub wynajmują go na potrzeby wykonania danego zlecenia. Wszystko po to, aby zadbać o komfort i bezpieczeństwo pracy. 

Agregat jako zaplecze w przypadku awarii sieci 

Generatory prądu wykorzystywane są na budowie również jako zabezpieczenie na wypadek awarii sieci energetycznej lub innych nieoczekiwanych zdarzeń. To niezwykle ważne, ponieważ utrata prądu z sieci w trakcie wykonywania wybranych prac budowlanych może mieć przykre konsekwencje. Niektóre roboty muszą być wykonane ciągiem od A do Z. W przeciwnym razie efekt nie będzie satysfakcjonujący i ekipa budowlana będzie musiała poświęcić sporo czasu na poprawki. 

Jeżeli zadbasz o dobry agregat prądotwórczy, to nie będzie Ci straszna nawet kilkugodzinna utrata zasilania z sieci energetycznej. Ten czas z powodzeniem wystarczy, aby dokończyć rozpoczęte na budowie prace, a w razie konieczność zbiornik paliwa w agregacie można uzupełnić i zapewnić sobie dłuższą pracę. Agregat może uratować także przed kosztami związanymi z uszkodzeniem sprzętu budowlanego, jeżeli ten nagle zostanie odłączony od sieci w trakcie pracy. Tego typu sytuacje mogą prowadzić do poważnych usterek, które pochłaniają sporo środków na naprawę. 

Czym kierować się przy wyborze agregatu prądu na budowę?

W przypadku wyboru urządzenia na budowę, zdecydowanie lepszym wyborem będą agregaty prądu trójfazowe z 400V napięcia. Powinny z powodzeniem udźwignąć pracę różnych maszyn budowlanych. Alternatywą są tańsze agregaty jednofazowe, jednak te przeznaczone są do pracy z napięciem 230 V i z ograniczoną liczbą sprzętu, który na co dzień wykorzystuje się przy pracach budowlanych. Kolejny parametr, który warto wziąć pod uwagę, to głośność pracy urządzenia. Na budowę warto poszukać cichego sprzętu, dzięki czemu nie będzie on negatywnie wpływał na pracę oraz nie zaburzy spokoju mieszkańców okolicy budowy. 

Jaką moc agregatu wybrać?

Oczywiście kluczowym aspektem przy wyborze agregatu na budowę jest jego moc. Ta powinna być odpowiednio zliczona pod kątem użytkowanych urządzeń na budowie. Warto zachować pewien zapas, jeżeli potrzeby ekipy budowlanej wzrosną. Doświadczone ekipy są w stanie precyzyjnie określić, jakie jest ich zapotrzebowanie na moc w toku wykonywania prac budowlanych. Jeżeli masz jeszcze z tym problem, to zawsze możesz skonsultować swoją sytuację ze specjalistą. Ten wskaże Ci jak obliczyć moc z tabliczek znamionowych sprzętu, a także co wziąć pod uwagę przy zakupie agregatu prądotwórczego na budowę domu jednorodzinnego lub innego obiektu. Zakupiony agregat powinien charakteryzować się dobrymi parametrami technicznymi, wytrzymałością eksploatacyjną, odpornością na warunki atmosferyczne oraz trudne warunki pracy na budowie. Weź to pod uwagę, a wpłynie to korzystnie na płynność prowadzonej inwestycji i wygodę ekipy budowlanej.

Sprawdź aktualną ofertę agregatów prądotwórczych!

Kup agregat prądu na budowę w Profimarket.pl 

Atrakcyjną ofertę agregatów prądotwórczych, które doskonale sprawdzą się na budowie, przygotował zespół Profimarket.pl. W asortymencie sklepu znajdują się produkty od renomowanych i cenionych na rynku producentów, w tym m.in.: Honda, Powermat, Adler, Endress, czy Fogo. W przypadku wątpliwości, zespół sklepu pomoże w dokonaniu właściwego wyboru. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą agregatów prądotwórczych i do zakupów w sklepie internetowym Profimarket.pl. 

Similar Posts