Porady

Łóżko tapicerowane z pojemnikiem – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Łóżko tapicerowane z pojemnikiem – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Urządzanie sypialni to bardzo ważny etap, pomieszczenie ma bowiem wyróżniać się przytulnym charakterem, ułatwiać relaks, a przy tym zapewniać domownikom bardzo wysoki komfort. Jeśli na dodatek zależy nam na tym, aby pokój prezentował się stylowo i efektownie, a jego aranżacja wpisywała się w obowiązujące trendy, zdecydowanie warto zainwestować w łóżko tapicerowane na nóżkach wyposażone w pojemnik. Choć takie modele zazwyczaj kojarzą się z klasycznym stylem i ekskluzywnymi wnętrzami, odpowiednio dobrany egzemplarz może pasować również do wnętrz skandynawskich, glamour, nowoczesnych i wielu innych. Jakie są najważniejsze zalety tapicerowanych łóżek?

1. Znakomity wygląd

Ta zaleta z pewnością zostanie doceniona przez osoby, którym marzy się wprowadzenie odrobiony luksusu do swojej sypialni. Z łóżkiem tapicerowanym jest to jak najbardziej możliwe. Takie meble można spotkać w najlepszych hotelach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby znalazły się również w naszej sypialni. Kluczową kwestią jest jednak to, iż łóżko tapicerowane może zostać w 100% dopasowane do osobistej wizji aranżacji. W trakcie zamawiania klient ma możliwość określenia rodzaju materiału oraz jego koloru. Do wyboru są wersje z przeszyciami, które zachwycają swoim ekskluzywnym charakterem, a także bardziej minimalistyczne egzemplarze, idealne dla miłośników prostoty. Mamy naprawdę sporo opcji, a każda z nich jest świetnym rozwiązaniem.

2. Wysoki komfort użytkowania

Ze względu na konstrukcję łóżka, obicie materiałem na całej powierzchni oraz obecność miękkiego wezgłowia, codzienne użytkowanie jest czystą przyjemnością. Ta cecha zostanie z pewnością doceniona przez osoby, które lubią przed snem zrelaksować się z książką lub jeść śniadanie w łóżku. Możliwość wygodnego oparcia jest istotna również dla naszego kręgosłupa. W tradycyjnych łóżkach bez oparcia często mamy problem z przyjęciem wygodnej pozycji, np. w trakcie oglądania filmu, nie jesteśmy więc w stanie zapewnić odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa i głowy. Łóżko tapicerowane z pojemnikiem ma pod tym względem sporą przewagę, nie obciążamy bowiem odcinka lędźwiowego i szyjnego.

3. Trwałość i wysoka jakość

Opisywane meble to świetny wybór dla wszystkich osób, które szukają produktów na lata. Do produkcji łóżek wykorzystuje się wysokiej jakości tkaniny, które są nie tylko odporne na uszkodzenia, ale również na zabrudzenia. Można z łatwością je wyczyścić i zachować ich higieniczny charakter. W tym celu wystarczy jedynie bawełniana szmatka i woda. W przypadku bardzo silnych zabrudzeń lub chęci gruntownego odświeżenia zawsze możemy skorzystać z pomocy profesjonalnych firm. Niemniej jednak ponadprzeciętna wytrzymałość sprawia, że nawet po wielu latach tapicerka wciąż wygląda atrakcyjnie. Stelaż wykonany z drewna lub metalu to gwarancja długiego, bezpiecznego i komfortowego użytkowania.

4. Łóżko tapicerowane z pojemnikiem jako sposób na zaoszczędzenie przestrzeni

Choć takie modele są dość masywne, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się np. na łóżko tapicerowane 160×200 lub większe, możemy w sprytny sposób wykorzystać dostępne miejsce, wybierając wersję z pojemnikiem. Sprawdzi się on nie tylko do przechowywania pościeli, ale również wielu innych rzeczy, których nie używamy na co dzień. To najlepszy sposób na zaaranżowanie przestrzeni pod łóżkiem. Warto poszukać egzemplarza, który jest wyposażony w pojemnik znajdujący się na całej powierzchni spania, gdyż wtedy będzie można wykorzystać go w 100%. Ważne, aby spód pojemnika był wykonany z twardych płyt, co wpłynie na jego żywotność. Dodatkowym atutem pojemnika, w którym można ułożyć rzadziej używane rzeczy, jest łatwość utrzymania porządku w pokoju. Poza tym pod łóżkiem nie będzie gromadzić się kurz.

5. Bezpieczny charakter

Rodzice małych dzieci doskonale wiedzą, że łóżko często staje się miejscem szalonych zabaw. W takich sytuacjach kwestie bezpieczeństwa są zawsze priorytetem. Wybierając łóżko z pojemnikiem 160×200, ryzyko mocnego i bolesnego uderzenia jest dużo mniejsze, takie meble nie posiadają bowiem twardych i ostrych zakończeń. Obicie materiałem sprawia, że nawet w razie upadku jego siła jest zamortyzowana. Co więcej, zagłówek skutecznie odgradza od ściany. Zaokrąglone kształty oraz miękka tapicerka pozwalają na bezpieczną zabawę każdego dnia.

Similar Posts