Ogród

Wybór pompy głębinowej do studni w ogródku.

Zadbany trawnik to swego rodzaju dzieło sztuki, które wymaga dużego nakładu pracy i często również pieniędzy. Źródłem oszczędności i wygody może być wykorzystywanie wody ze studni i zakup odpowiedniej pompy do podlewania ogrodu. Jaki model pompy warto wybrać? Zapraszamy do czytania!

Jaki rodzaj pompy wybrać?

Rodzaj pompy przeznaczonej do podlewania ogrodu zależy od źródła wody. W przypadku studni najpopularniejsze jest zastosowanie pomp ssących lub pomp głębinowych. To, jaki rodzaj pompy wybierzesz, zależy od wielkości Twojej studni.

Jeśli korzystasz z płytkiej studni kopanej, gdzie lustro wody nie schodzi poniżej 8 m, dobrym wyborem będzie zakup pompy ssącej. Pompy powierzchniowe to wygodne rozwiązanie w przypadku czystej wody czerpanej z płytkich studni lub zbiorników wodnych. Wadą takiego rozwiązania jest ryzyko pracy pompy na sucho. Warto wyposażyć pompę w odpowiedni czujnik, który zapobiegnie uszkodzeniu pompy, nie dopuszczając do pracy na sucho.

W przypadku czerpania wody ze studni głębinowej konieczne jest zastosowanie zestawu hydroforowego zasilanego za pomocą pompy głębinowej. Wysokiej jakości urządzenia tego rodzaju znajdziesz na stronie https://ogrody24.pl/pompy/pompy-glebinowe.

Pompy do wody ze studni głębinowej

Zastosowanie pompy głębinowej ma wiele zalet, a w niektórych przypadkach jest to jedyne rozwiązanie. Pompa głębinowa umieszczana jest bezpośrednio w studni, dzięki czemu ich praca nie jest słyszalna na terenie posesji.

Niewątpliwą zaletą pomp głębinowych jest także ich duża wydajność. Wysokiej jakości pompy głębinowe są bezawaryjne i trwałe. Zdecydowanie jest to inwestycja na lata, oczywiście pod warunkiem, że dokonamy prawidłowego wyboru.

O tym, na co należy zwracać uwagę przy zakupie pompy głębinowej, mówimy w akapicie niżej. A jeśli interesują Cię dobre pompy głębinowe, zwróć uwagę na produkty marki Omnigena. Szeroka oferta pozwala na wybranie pompy idealnie dopasowanej do indywidualnych potrzeb z zachowaniem wysokiej jakości urządzenia.

Na co zwracać uwagę przy wyborze pompy głębinowej?

Pompa głębinowa powinna być dopasowana do studni znajdującej się na Twojej posesji. Fachowcy zgodnie przestrzegają przed bezmyślnym kupowaniem pomp głębinowych tylko dlatego, że cechują się najwyższą wydajnością.

Pompa głębinowa powinna mieć nieco niższą wydajność od wydajności studni. To ważne, by pompa nie przekraczała możliwości eksploatacyjnych studni. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia filtra, co wiąże się z koniecznością wyłączenia studni z użycia!

Zwróć uwagę również na jakość pompy głębinowej. Zdecydowanie nie warto decydować się na najtańsze modele, nie trzeba również sięgać po najdroższe. Istotne, by pompy pochodziły od renomowanych, godnych zaufania producentów.

Przy wyborze pompy głębinowej warto skorzystać z pomocy fachowców. Szeroką ofertę i profesjonalne doradztwo możesz znaleźć na stronie https://ogrody24.pl. Sprzedawcy pomogą Ci dobrać odpowiednią pompę do rodzaju i wydajności Twojej studni.

Similar Posts