Ogród

Domek dla dzieci do ogrodu – marzenie przedszkolaka

Domek dla dzieci do ogrodu – marzenie przedszkolaka

Nie tylko przedszkolaki, ale również dzieci nieco starsze doskonale bawią się budując bazy z koca i krzeseł w mieszkaniu marząc o własnym, małym domku w ogrodzie. Niejeden rodzic będąc w ich wieku marzył o takim domku i jako dorosły, organizując domek dla dzieci do ogrodu, spełnia nie tylko marzenia swoich dzieci, ale tez marzenia własne z okresu dzieciństwa.

Jaki domek wybrać?

Na rynku wybór gotowych domków dla dzieci do ogrodu jest ogromny, dlatego też niełatwo wybrać ten jeden, idealny, który nasze dzieci pokochają. Zwłaszcza, że im podoba się najczęściej wiele modeli naraz i są jeszcze bardziej niezdecydowane w tej kwestii, niż dorośli.

Domek dla dzieci do ogrodu może być plastikowy, lub drewniany. Prosty i bez „bajerów”, abo ze zjeżdżalnia, piaskownicą, małpim gajem i innymi dodatkowymi atrakcjami. To może być domek stojący na gruncie, lub mocowany jako domek na drzewie – choć ta druga opcja z oczywistych względów bezpieczeństwa jest przeznaczona raczej dla dzieci starszych.

Zwykle droższe, choć bardziej estetyczne i latem zapewne przyjemniejsze w użytkowaniu są domki drewniane. Kiedy zdecydujemy się na zakup domku drewnianego, zwróćmy uwagę na jego wykończenie. Aby był całkowicie bezpieczny dla naszych pociech, wszelkie powierzchnie, których dzieci będą dotykać (czyli w zasadzie cały domek), muszą być doskonale wygładzone, pozbawione drzazg, które mogłyby zranić małych „mieszkańców” w czasie zabawy. Oczywiście farby i lakiery, którymi domek będzie wykończony, muszą spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa i być całkowicie nietoksyczne.

Z uwagi na cenę, brak drzazg i inne atuty, częstym wyborem są domki z tworzyw sztucznych. Występują w bardzo różnych wariantach – od prostych, tanich chatek, przez pałacyki księżniczek, po wielofunkcyjnie wyposażone mini małpie gaje.

Zrób to sam

Jeśli lubimy majsterkować i nieźle nam to wychodzi, możemy pokusić się o zbudowanie domku dla dzieci samodzielnie. Materiały znajdziemy w każdym markecie budowlanym. To nie musi być przecież od razu pałacyk, czy wierna kopia domku na kurzej łapce z baśni.

Dzieci mają bardzo bogatą wyobraźnie, więc wystarczy kawałek daszku, parę desek, czy płyty mdf na ściany, a miny i radość naszych dzieci będą bezcenne. Prawdopodobnie sami robiąc domek dla naszych najdroższych dzieci, najlepiej zadbamy o to, by był bezpieczny.

Nie róbmy tego w pośpiechu, za to spokojnie możemy poprosić o drobną pomoc nasze dzieci – stosownie do ich wieku i możliwości. Będą bardzo dumne uczestnicząc w tym przedsięwzięciu i możliwe, że dłużej będą pamiętać czas spędzony razem z nami na budowie, niż sam domek.

Możemy również wykorzystać palety drewniane do budowy albo wyposażenia domku w oryginalne meble. To ostatnio modny surowiec, nawet w dorosłych domach i ogrodach. Budowa z palet, oczywiście odpowiednio dobrze oczyszczonych i zabezpieczonych, jest szybka i stosunkowo prosta. Równie proste jest wykonywanie z nich mebli. Efekt przy odrobinie pomysłowości gwarantowany!

Similar Posts