Porady

Czego unikać w remoncie mieszkania?

Czego unikać w remoncie mieszkania?

Zanim zabierzesz się za remont mieszkania warto dobrze się do niego przygotować. Pozwoli to uniknąć kłopotliwych i często bardzo kosztownych pomyłek, które mogą się okazać naprawdę fatalne w skutkach i zrujnować cały Twój wysiłek. Odpowiednie przygotowanie to oczywiście problematyczne kwestia dla kogoś, kto nie specjalizuje się w tego rodzaju pracach, ale z pewnością ułatwią je praktyczne porady remontowe, których garść przedstawiamy poniżej.

Jakich błędów nie popełniać podczas remontu mieszkania?

Pierwsza rzecz, o której warto pomyśleć przygotowując się do gruntownego remontu mieszkania, to plan. Praca musi być zorganizowana i przebiegać zgodnie z ustalonym harmonogramem, na który składają się kolejno: wyburzanie, wymiana drzwi i okien, stawianie ścian działowych, montaż instalacji, tynkowanie, glazurowanie, wykończenie i aranżacja wnętrz. Dzięki temu raz wykonanej pracy nie trzeba będzie powtarzać. Dobrym pomysłem jest też rozplanowanie zawczasu rozmieszczenia instalacji wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych i gazowych, co pozwoli zadbać o optymalne, najbardziej ergonomiczne zagospodarowanie przestrzeni. Gdy instalacje zostaną położone, zrób im zdjęcia, inaczej nie będziesz pamiętać w którym miejscu biegną kable i możesz się kiedyś niemiło rozczarować, jeśli uszkodzisz je wiercąc w ścianie dziury na półkę. Ważnym aspektem remontu mieszkania jest ponadto dobór kolorystyki. Pamiętaj, że w małych i słabo oświetlonych wnętrzach najlepiej sprawdzają się jasne barwy, które mogą optycznie je powiększyć. Dotyczy to również podłóg i mebli. Oczywiście zarówno ściany, jak i podłogi czy meble zawsze można przemalować, gdy okażą się nietrafione, ale po co dodawać sobie tej niepotrzebnej pracy? Więcej porad znajdziecie na polubiszremont.pl

O czym jeszcze pamiętać przygotowując się do remontu?

Remont mieszkania powinien być poprzedzony sporządzeniem szczegółowego kosztorysu, obejmującego dokładne wyliczenia zapotrzebowania na konkretne materiały i kosztów związanych z ich zakupem. Dokonując tych obliczeń koniecznie uwzględnij zapasową nadwyżkę, na wypadek nieprzewidzianych problemów. Pamiętaj też, aby dobierać materiały kierując się ich jakością, a nie ceną, ponieważ kiepskie produkty cechuje brak trwałości, a to zamiast oszczędności przyniesie tylko dodatkowe wydatki. Mamy nadzieję, że te porady remontowe okażą się pomocne i ułatwią Ci pracę, dzięki czemu szybko i sprawnie uporasz się z wyzwaniem, jakim jest samodzielny remont mieszkania. Powodzenia!

Similar Posts