Porady

Rolety i żaluzje w modnych kolorach na 2023 rok

Rolety i żaluzje w modnych kolorach na 2023 rok

Trendy wnętrzarskie zmieniają się dość szybko, dlatego każdego roku modne są inne rozwiązania. Mimo że pewne uniwersalne elementy zawsze będą się doskonale prezentować i wpisywać w aktualną modę, to ich kolorystyka co sezon może się zmieniać. Taka zasada dotyczy między innymi osłon okiennych. Jakie kolory rolet i żaluzji będą modne w 2023 roku? Podpowiadamy.

Ogromny wybór osłon okiennych powoduje, że każdy bez problemu znajdzie model dopasowany do stylistyki urządzanego wnętrza, jego przeznaczenia, a także własnych potrzeb. Aranżując mieszkanie, warto jednak wiedzieć, jakie trendy obowiązują w obecnym sezonie.

Modne kolory w 2023 roku

Projektanci działający w branży wnętrzarskiej, tworząc nowe kolekcje produktów, kierują się między innymi tym, jaki kolor na dany rok wybrał Instytut Pantone. W 2023 roku postawiono na odcień Viva Magenta. Jest to mocna, głęboka czerwień, która łączy w sobie ciepłe i zimne odcienie. Z jednej strony delikatnie wpada w róż, z drugiej w bordo. Kolor ten doskonale prezentuje się w towarzystwie odcieni ziemi oraz jasnego różu i fioletu. Jest to dość odważny odcień, dlatego najlepiej wykorzystać go we wnętrzu wyłącznie w dodatkach. W 2023 roku modne będą również kolory ziemi. Dlatego świetne będą na przykład rolety bambusowe, które doskonale prezentują się niemal w każdym wnętrzu.

Osłony w modnych odcieniach brązu

W aranżacji wnętrz w 2023 roku wciąż dominować będą naturalne kolory, jednak nie będzie to już jak w poprzednich sezonach wyłącznie biel i szarość, lecz barwy ziemi. Dlatego bardzo modne będą żaluzje i rolety w odcieniach brązu. Dużą popularnością będą cieszyły się więc nie tylko wersje materiałowe w tym kolorze, ale przede wszystkim żaluzje drewniane, ponieważ nawiązują one do obecnych trendów, które obejmują wszelkie naturalne materiały.

Takie modele doskonale sprawdzą się niemal we wszystkich wnętrzach, ponieważ drewno jest materiałem uniwersalnym. Można je wykorzystać zarówno w mieszkaniach urządzonych w stylu klasycznym, nowoczesnym, industrialnym, rustykalnym, jak i minimalistycznym. Szukając modnych osłon w odcieniach brązu, warto postawić też na rolety bambusowe, które delikatnie przepuszczają światło, tworząc niepowtarzalny klimat we wnętrzu. Można je wykorzystać również w aranżacji łazienek i kuchni.

Osłony w metalicznych kolorach

W 2023 roku modne będą również osłony okienne w metalicznych kolorach, ze względu na to, że wciąż na topie są wszelkie dodatki w odcieniu złota, srebra czy miedzi. Dlatego właśnie dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród właścicieli mieszkań nowoczesnych i urządzonych w klimacie glamour, cieszą się żaluzje aluminiowe w kolorze złota, srebra czy mosiądzu, zarówno w wersji matowej, jak i błyszczącej. Co więcej, zaletą takich modeli jest łatwość w utrzymaniu czystości, ponieważ wystarczy je tylko przetrzeć. Dzięki temu mogą być wykorzystywane we wnętrzach narażonych na wilgoć czy wysoką temperaturę.

Podsumowując, trendy wnętrzarskie w 2023 roku będą widoczne w wykorzystywanych do aranżacji pomieszczeń dodatkach, takich jak na przykład osłony okienne. Podczas wyboru konkretnego modelu należy kierować się jednak nie tylko jego kolorem, ale także materiałem. Powinien być dostosowany do danego pomieszczenia nie tylko pod względem stylistycznym, ale również funkcjonalnym.

Similar Posts