Porady

Zastosowanie pianki tapicerskiej w nowoczesnym meblarstwie

Zastosowanie pianki tapicerskiej w nowoczesnym meblarstwie

Pianki tapicerskie już od wielu lat są jednym z podstawowych materiałów wykorzystywanych podczas produkowania mebli oraz ich renowacji. To właśnie ona nadaje przedmiotom odpowiedni kształt, a także wpływają na komfort użytkowania. Jakie istnieją rodzaje pianek tapicerskich? Gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Pianki tapicerskie – rodzaje

Na obecnym rynku odnaleźć można różne rodzaje pianek tapicerskich. To właśnie od rozmaitych typów, zależy ich zastosowanie. Ich głównym wyróżnikiem jest gęstość. Określa się ją za pomocą litery T i odpowiedniej cyfry. Warto zauważyć, że to właśnie ten parametr jest odpowiedzialny za wytrzymałość i twardość produktu. Pianki tapicerskie o największej gęstości są oznaczone jako T35 lub z wyższym numerem. Najczęściej wykorzystuje się je do materacy lub siedzisk krzeseł. Pianki o mniejszej wartości, np. T25 używane są do oparć foteli i innych krzeseł. Warto jednak zauważyć, że ze względu na wygodę użytkowania, zdecydowanie lepsze okażą się pianki o wartościach większych bądź równych T35. Fachowcy pianki o najniższych parametrach stosują jako wypełnienie drzwi lub podsufitek w samochodach. Różnica między nimi widoczna jest także w cenie, im większa gęstość tym wyższa cena. W wyszukiwarkach internetowych często można spotkać się z hasłem: pianka tapicerska gdzie kupić. Jednym z najczęściej polecanych sklepów jest Jardex, który także zakupy online. Sprzedaje się je najczęściej w arkuszach 120×200 cm, o grubości do 12 cm.

Pianka tapicerska – zastosowanie

Pianka tapicerska https://jardex.com.pl/akcesoria/akcesoria-tapicerskie/pianki-tapicerskie znajduje swoje zastosowanie głównie podczas renowacji starych mebli, bądź też produkowania nowych modeli. To właśnie w przemyśle meblarskim odnaleźć można jej najwięcej. Wykorzystuje się ją bowiem w:

  • oparciach i siedziskach krzeseł,

  • wypełnieniu sof, kanap i narożników,

  • materacach.

W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się zastosowanie pianki tapicerskiej w wypełnieniu wezgłowia lub do paneli ściennych. Produkt ten charakteryzuje się niezwykłą elastycznością, dzięki czemu wystarczy odpowiednio zaostrzony nóż do cięcia kawałków. W związku z łatwością użytkowania, często wybierany jest przez osoby prywatne, które samodzielnie chcą odnowić wygląd mebli. Wystarczy zakupić odpowiednie materiały i narzędzia. Oczywiście w razie jakichkolwiek wątpliwości, meble wymagające renowacji można oddać do profesjonalisty. Oprócz standardowych zastosowań odnaleźć można te przeznaczone do: studia nagrań, sal kinowych, produkcji legowisk dla zwierząt, wózków inwalidzkich, a nawet butów sportowych.

Similar Posts