Porady

Przeszklone drzwi wejściowe – efektowne i bezpieczne

Przeszklone drzwi wejściowe – efektowne i bezpieczne

Jest co najmniej kilka czynników, na które przede wszystkim zwróci uwagę każdy, kto wybiera nowe drzwi wejściowe do domu lub mieszkania. Spośród nich dwa zdają się w powszechnej opinii mieć największe znaczenie: bezpieczeństwo i estetyka. Szkopuł w tym, żeby pogodzić jedno z drugim.

Kupujesz drzwi wejściowe? Powiedz „nie” kompromisom

Drzwi wejściowe to przedmurze domostwa zapewniające mieszkańcom spokojny sen w nocy, komfort ducha pod ich nieobecność, a także już od wejścia zapowiadające, czego możemy się spodziewać po przekroczeniu progu. Z tych właśnie powodów nie można w ich przypadku pozwolić sobie na połowiczne rozwiązania – te prędzej czy później wrócą do nas ze zdwojoną siłą. Na szczęście rynkowa oferta jest tak bogata, że bez większych problemów znajdziemy coś dla siebie. Zatem – na co zwrócić uwagę decydując się na nowe drzwi wejściowe?

Kruche jak szkło? Nic bardziej mylnego!

To tylko pierwsze wrażenie, zwłaszcza w przypadku dużych szyb – że wystarczy mocniejsze uderzenie, by tafla rozbiła się w drobny mak. Przeszklone drzwi wejściowe wyposażone są w panele i elementy z odpornego na uszkodzenia mechaniczne szkła bezpiecznego – hartowanego lub laminowanego, przez co zapewniają domostwu poziom bezpieczeństwa absolutnie porównywalny z drzwiami tradycyjnymi. Strzegą miru domowego równie dobrze, jak mityczny Cerber, nie odstraszając przy tym widokiem.

Drzwi wejściowe

Drzwi wejściowe – istotne parametry

Cóż nam jednak po najpiękniejszych nawet i najlepiej zabezpieczających dom przed intruzami drzwiach, gdy nie ochronią nas przed, wdzierającym się do wnętrz, chłodem? Nowoczesne drzwi zewnętrzne muszą powstrzymywać nie tylko intruzów, ale i efekty niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

Dlatego właśnie należy przyjrzeć się współczynnikowi przenikania ciepła tak całych drzwi, jak i przeszklenia. Oferowane przez OknoPlus nowoczesne drzwi zewnętrzne odznaczają się Ud na poziomie 0,8 W/m2K, zaś grube na 48 mm pakiety szybowe nie przekraczają 0,6 W/m2K – mówi Ewa Zarychta, ekspert marki OknoPlus.

Aluminiowe przeszklone drzwi wejściowe Reveal są produkowane w opatentowanej technologii „antybimetal”, która dzięki izolatorom wysokiej jakości zmniejsza zagrożenie odkształceniami spowodowanymi przez różnicę temperatur pomiędzy wnętrzem domu i jego otoczeniem. Odpada więc problem wypaczania się całej konstrukcji, co mogłoby spowodować zarówno utrudnienie w zamykaniu drzwi, lecz również powstawanie nieszczelności skutkującej przeciągami i w konsekwencji – dyskomfortem mieszkańców. W efekcie dostajemy drzwi wejściowe, które są ciepłe, wiatro- i wodoszczelne, do tego stwarzają nieograniczone właściwie możliwości estetycznej personalizacji.

Nowoczesne drzwi zewnetrzne Reveal

Czy nowoczesne drzwi wejściowe mogą wyróżnić Cię z tłumu?

Stawiając na przeszklone drzwi wejściowe mamy szansę na podkreślenie nimi charakteru całego budynku, lub odzwierciedlenie stylu jego aranżacji. Wszystko zależy od rodzaju przeszkleń, na który się zdecydujemy – poczynając od minimalistycznych, lekko przełamujących jednolitą zazwyczaj powierzchnię, na całoszklanych skrzydłach kończąc.

Od stylu nowoczesnego po tradycyjny – dzięki różnorodności przeszkleń każdy dopasuje nowoczesne drzwi zewnętrzne do swojego projektu oraz indywidualnych potrzeb i gustu. Możemy zastosować szyby piaskowane z pozostawieniem elementów przezroczystych – z subtelnymi bądź bardziej wyrazistymi wzorami, barwione w masie, refleksyjne, lub o satynowym wykończeniu. To jeszcze nie wszystko, przeszkleniom bowiem mogą towarzyszyć panele nawiązujące do naturalnych faktur, aplikacje z folii drewnopodobnej czy też ze szczotkowanej stali nierdzewnej – podkreśla Ewa Zarychta, ekspert marki OknoPlus.

Wybierając przeszklone drzwi wejściowe nie będziemy zatem mieli najmniejszego problemu ze skrojeniem ich na swoją miarę, i to bez względu na to, czy wymarzyliśmy sobie w nich tylko niewielkich rozmiarów szybki, czy też imponującej wielkości szklaną taflę.

A może… pójść na całość?!

Czyli postawić na całkowicie przeszklone drzwi wejściowe? Niech nikogo nie zmyli wizualna lekkość szkła – w kontraście do niego stoi specjalnie zaprojektowany, ciężki profil PCV, wsparty stalowym zbrojeniem o grubości 2 mm. Efektem takiego połączenia są nowoczesne drzwi zewnętrzne o współczynniku przenikania ciepła wynoszącym 1,0 W/m2K przy zastosowaniu pakietu trzyszybowego. Mnogość dostępnych rodzajów wykończenia ram pozwoli skorelować je z fasadą budynku, zaś różnorodność wzorów paneli szklanych czyni z nich rozwiązanie znakomicie podkreślające charakter domowników – zaznacza ekspert.

Przeszklone drzwi wejściowe

Nowoczesna technologia pozwala też na fuzję intrygującego designu i nieograniczonego widoku na zewnątrz z prywatnością i intymnością – a to za sprawą aktywnego szkła, które pod wpływem prądu elektrycznego zmienia swoją przezierność. Sekret tkwi w umieszczonej w nim folii z ciekłymi kryształami. Pozbawione przepływu prądu czynią szybę matową, zaś włączenie pola elektrycznego powoduje, że szkło staje się całkowicie transparentne. Co ważne, w każdej wersji zachowuje bardzo wysoką przepuszczalność światła.

Ot, nowoczesność oraz design dostępne dla każdego!

Similar Posts