Porady

Szafki nocne – jaka będzie najlepsza dla Ciebie?

Szafki nocne – jaka będzie najlepsza dla Ciebie?

Szafka nocna to mebel niepozorny, ale niezwykle ważny – to Twój najbardziej osobisty mebel w całym domu, dlatego warto poświęcić odrobinę uwagi przy wyborze, aby zdecydować się na najbardziej komfortowe rozwiązanie. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze szafki nocnej, aby być z niej maksymalnie zadowolonym.

Jak dobrać wymiary szafki nocnej?

W tym kontekście musisz przede wszystkim ocenić wielkość i sypialni i ilość miejsca, jakie może zająć szafka nocna – wymiary tych mebli mogą być bardzo zróżnicowane i pasować zarówno do mniejszych, jak i większych sypialni. Szafki nocne mogą być wyposażone w szuflady czy półki – ich przestronność powinna zależeć przede wszystkim od Twoim indywidualnych potrzeb. Podobnie jak głębokość i szerokość szafek nocnych.

Jak dopasować wysokość szafki nocnej?

Wysokość szafki nocnej jest bardzo ważna w kontekście wygodnego użytkowania tego mebla. Jak zatem dobrać wysokość szafki nocnej? Przede wszystkim kieruj się wysokością łóżka, a konkretnie jego ramy. Wysokość szafki nocnej powinna być możliwie jak najbardziej zbliżona do wysokości ramy łóżka – identyczna bądź o kilka centymetrów większa. Powinno to zapewnić komfort użytkowania zarówno podczas leżenia, jak i siedzenia. Oczywiście indywidualne preferencje są tu najważniejsze, dlatego należy kierować się przede wszystkim własnym komfortem.

Design szafki nocnej – dopasuj szafkę do wystroju sypialni

Choć szafka nocna to mebel niepozorny i w porównaniu do łóżka czy szafy przesuwnej naprawdę niewielki, to jednak musisz pamiętać, że diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego musisz pamiętać o tym, że szafka nocna powinna idealnie komponować się z wystrojem sypialni. Wybierając ten mebel, stosuj się do zasad estetycznych panujących w danym stylu wnętrzarskim.

Nowoczesne szafki nocne zwykle utrzymane są w minimalistycznym tonie, stonowanych barwach (biel, szarość, czerń, beże, kolory naturalnego drewna) i pozbawione nadmiernej ilości zdobień. Klasyka to zdecydowanie więcej ozdobnych szczegółów, zawoalowane linie i szersza paleta barw.

Gdzie kupić odpowiednią szafkę nocną?

Szafka nocna to mebel, o którym można powiedzieć, że jest meblem intymnym. To właśnie tam przechowujesz swoje osobiste rzeczy, leki, drobiazgi i inne przedmioty, których używasz przed snem lub tuż po przebudzeniu. Dlatego warto zdecydować się na najlepsze rozwiązanie, które zapewni Ci naprawdę wysoki komfort użytkowania szafki nocnej.

Właśnie takie szafki nocne znajdziesz w sklepie Italia Style. Włoski design i najwyższa jakość wykonania to gwarancja tego, że Twoja szafka posłuży ci przez długi czas, zapewni przestronność i funkcjonalność, a także znakomicie wpisze się w wystrój sypialni. Szeroka dostępność różnych modeli to możliwość wyposażanie się w dokładnie taki model szafki nocnej, jaki nie tylko spełni Twoje osobiste potrzeby, ale też doskonale wkomponuje się w pomieszczenie.

 

Similar Posts