Porady

Apartamenty – rynek wtórny czy pierwotny?

Włochy to jedna z osiemnastu dzielnic Warszawy znajdujących się na lewym brzegu Wisły. Czy warto w niej mieszkać? Nie da się odpowiedzieć na to pytanie tak, jakby istniała jakkolwiek miara dająca tego typu odpowiedzi, jednak wielu mieszkańców Włoch ceni sobie możliwości, jakie daje im okolica.

Domy, mieszkania i apartamenty we Włochach – oferta deweloperska

Decydując się zarówno na standardowe mieszkania, jak i apartamenty, Włochy na pewno będą ciekawą odpowiedzią na zapotrzebowanie osób pracujących w centrum stolicy. Dlatego też oferta developerska Warszawy Włochy to szereg różnego rodzaju udogodnień i możliwości, które jeszcze bardziej poprawiają komfort mieszkania w dzielnicy.

Wśród najczęściej wymienianych możliwości mieszkaniowych mówi się zarówno o mieszkaniach, apartamentach, segmentach mieszkalnych, ja i domach, a nawet nowoczesnych willach. Wszystkie one są zazwyczaj usytuowane tak, że mieszkańcy mogą bezproblemowo, nawet podczas krótkiego spaceru znaleźć się na obszarach zielonych, często już zaczynających się na grodzonych nowoczesnych osiedlach.

Apartamenty i rynek pierwotny

Wymienione w poprzednim akapicie możliwości zakupu domów i mieszkań oraz apartamentów od dewelopera, to nic innego, jak właśnie oferta rynku pierwotnego. Oznacza to, że jesteśmy pierwszym nabywcą danego lokalu. Decydując się na przykład na apartamenty Włochy, zanim jeszcze cała budowa zakończy się, możemy mieć czasem wpływ na to, jak będzie wyglądać wnętrze przygotowane do przekazania. W odpowiednim budownictwie może to nawet oznaczać możliwości postawienia lub niestawiania różnego rodzaju ścianek działowych, o ile oczywiście nie zagrażają one w żaden sposób bezpieczeństwu budynku.

Ponadto apartamenty z rynku pierwotnego to możliwości zakup mieszkań, które w razie problemów, wad czy nieprawidłowości podlegają gwarancji, czy też rękojmi.

Apartamenty – rynek wtórny

Mieszkania zarówno o zwykłym, jak i najwyższym standardzie, takie jak apartamenty Włochy mogą być także zakupione z rynku wtórnego. I tu należy pamiętać, że rynkiem wtórnym nazywamy nawet lokale, które nie były użytkowane, jednak posiadały już właściciela. Co to oznacza? Między innymi to, że o ile możemy wierzyć w uczciwość ludzi, o tyle niekoniecznie sprzedający prywatne mieszkanie wskaże nam ewentualne problemy, czy powstałe lub zastane już wady.

Po finalizacji zakupu czekać nas mogą problemy, które nie będzie tak łatwo rozwiązać, jak ma to miejsce w przypadku nowych mieszkań z rynku pierwotnego.

Similar Posts