Porady

Stoły, krzesła i biurka – sprzedaj lub oddaj potrzebującym

Stoły, krzesła i biurka - sprzedaj lub oddaj potrzebującym

Każdy ma ochotę co jakiś czas, zmienić wystrój domu. Kolor ścian, tapety, meble po pewnym czasie wydają się nudne, przychodzi ochota na coś innego, co odmieni wnętrze, nada mu świeżości. Może się również zdarzyć, że po zmianie wystroju, meble nie pasują do pozostałych elementów, gryzą się z nimi, wprowadzają chaos.

Często w domu zawadza niepotrzebne biurko. Dzieci rosną, wyprowadzają się z domu, a biurko nadal zajmuje cenne miejsce. Jeżeli meble są zniszczone, nie nadają się do dalszego użytku, bez żalu można się ich pozbyć. Trzeba tylko pamiętać, że stoły, krzesła i biurka to odpady wielkogabarytowe, nie można wstawić ich do śmietnika. Należy wyrzucić je do pojemników na odpady wielkogabarytowe, które co kilka miesięcy wystawiane są na osiedlach lub samodzielnie wywieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, ewentualnie zlecić wywóz odpowiedniej firmie.  Ale w przypadku, gdy stoły, biurko czy krzesła są w dobrym, często idealnym stanie, nie należy ich wyrzucać. W takim wypadku należy szukać innych rozwiązań, które pozwolą dać naszym meblom drugie życia, a nam pozwolą, bez wyrzutów sumienia, kupić inne wyposażenie.

Co zrobić z niepotrzebnymi meblami?

Jest wiele sposobów na pozbycie się starych mebli. Należy zastanowić się, czy chcemy oddać je potrzebującym, czy bardziej zależy nam na zdobyciu pieniędzy na nowe artykuły do domu. Jeżeli chcemy zwolnić miejsce na nowe meble, mamy na nie odłożone pieniądze, możemy oddać niepotrzebne przedmioty do ośrodków, które  na pewno będą wdzięczna za każdą pomoc. Można skontaktować się z placówkami zajmującymi się pomocą najbiedniejszym i pokrzywdzonym. Na pewno wskażą rodzinę, która znalazła się w trudnej sytuacji i potrzebuje mebli, biurek czy stołów.  Z nowego wyposażenia na pewno ucieszą się domy dziecka czy domy samotnej matki. Inną opcją, która pozwoli zdobyć nieco pieniędzy, jest skorzystanie z oferty komisów. Można wstawić do nich meble, ale należy pamiętać, że pieniądze otrzymamy dopiero w momencie, gdy zjawi się kupiec. Komisy pobierają również prowizję od sprzedaży. Dobrym rozwiązaniem na pozbycie się zalegających mebli, jest skorzystanie z popularnego portalu ogłoszeniowego.

Stoły, krzesła i biurka– portal ogłoszeniowy

Ofertę z niepotrzebnym meblami można umieścić na portalu ogłoszeniowym Pokato.pl. To miejsce, gdzie można bezpłatnie wystawić ogłoszenie o sprzedaży lub oddaniu mebli. Można również zamieścić ofertę wymiany mebli na inne artykuły. W zakładce stoły, krzesła i biurka nowe i używane można umieścić własne ogłoszenie, które szybko i sprawnie pozwoli pozbyć się nowych lub używanych mebli. Aby zwiększyć zainteresowanie ofertą, warto wstawić zdjęcia oferowanych mebli, umieścić ich dokładny opis, wymiary oraz stan i proponowaną ceną. Dobrze jeżeli cena podlega negocjacji. Wiele osób lubi się targować i cieszy się, gdy uda im się zaoszczędzić kilka złotych. Dobrze stworzone ogłoszenie pozwali przyciągnąć potencjalnego klienta, ponieważ najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Zdjęcia powinny być wysokiej jakości, zrobione przy świetle dziennym. Nie należy podawać nieprawdziwych informacji, ukrywać wad mebli, bo może to spowodować utratę wiarygodności i zwrot towaru.

Jak widać, sposobów na pozbycie się nieużywanych mebli jest mnóstwo. Warto z nich korzystać, bo nawet jeżeli oddajemy meble za darmo, nic na tym nie zarabiamy, to robimy dobry uczynek. Ktoś inny może zyskać nowe wyposażenie i cieszyć się z biurka czy krzeseł. Czasami możemy zarobić kilka złotych, które pozwolą kupić inne, wymarzone meble. Oczywiście na takim portalu znajdziemy również oferty sprzedaży nowych mebli. Niezależnie na jaką opcję się zdecydujemy, warto umieścić ogłoszenie w serwisie ogłoszeniowym i czekać na kontakt ze strony zainteresowanych osób.

 

Similar Posts