Budowa

Przygotowanie terenu budowy z koparko-ładowarką JCB

Przygotowanie terenu budowy z koparko-ładowarką JCB

Zanim zostaną wylane fundamenty i wzniesione ściany budynków, niezbędne jest przygotowanie terenu pod inwestycję. Do niwelacji oraz wykopów potrzebne są koparko-ładowarki. Te marki JCB cieszą się dużym uznaniem przedsiębiorców z branży. Dlaczego? Ponieważ są synonimem innowacyjności, mają szereg przydatnych funkcji oraz systemów zabezpieczeń. To wszystko czyni je najchętniej kupowanymi maszynami na świecie.

Koparko-ładowarki marki JCB dostępne są obecnie w wielu wersjach. Różnią się one poszczególnymi parametrami technicznymi (w tym trybem sterowania, mocą silnika czy masą roboczą) oraz wyposażeniem. To wszystko sprawia, że inwestor może kupić sprzęt odpowiadający mu pod względem rozmiaru i funkcjonalności, a także mieszczący się w zakładanym budżecie. Cena nie stanowi problemu, wziąwszy pod uwagę możliwość zakupu sprzętów używanych, skorzystania z wypożyczalni lub programów finansowania.

Sprzęt ciężki do robót ziemnych

Przygotowanie terenu pod budowę to szereg robót ziemnych, które trzeba wykonać na działce. Pomocne na tym etapie okazują się koparki i ładowarki kołowe lub gąsienicowe, a także wozidła kolebkowe.

Przy wyborze tych sprzętów liczy się przede wszystkim sposób obsługi. JCB to pionier, jeśli chodzi o zapewnienie operatorowi wspaniałej widoczności (maski opadające pod ostrym kątem w modelu I CX, zamontowane z przodu ramię ładowarki) oraz wygody (obrotowe siedzenie, ogrzewana kabina).

Ciekawymi rozwiązaniami, które wyróżniają serie JCB na tle konkurencji są np. ramię i wysięgnik o tej samej długości, co daje możliwość kopania rowów o maksymalnej długości. Podobny cel, a więc skrócenie czasu pracy i zmniejszenie liczby manewrów niezbędnych do wykonania przyświecał projektowaniu ładowarek ze sterowaniem burtowym. Np. w modelu I CXT pozwala to na równoległe przesuwanie podczas przenoszenia i opuszczania.

Płynna i wydajna praca

Standardy stosowane przez JCB wyznaczają kierunek dla innych producentów. Dwukierunkowe układy hydrauliczne, wydajne silniki ECO emitujące minimalną ilość spalin czy zintegrowane widły o udźwigu nawet 2 ton to tylko niektóre z udogodnień wdrożonych przez producenta. Niezawodne maszyny budowlane i rolnicze można znaleźć na interhandler.pl/budownictwo.

Co istotne koparko-ładowarki są zintegrowane z innymi maszynami JCB (skrawarkami, wiertnicami, młotami, zamiatarkami), dlatego współpraca między nimi przebiega bez żadnych zakłóceń. Dzięki możliwości doposażenia sprzętu w wydłużane nogi stabilizujące, łyżki o wszechstronnych zastosowaniach, chwytaki krawężników czyni z nich niezawodnych asystentów na placu budowy.

Similar Posts