Porady

Czy warto zainwestować w fundament grzewczy?

Czy warto zainwestować w fundament grzewczy?

Jest tanie w eksploatacji, przyjazne środowisku i alergikom oraz estetyczne. Ogrzewanie podłogowe oparte o fundament grzewczy ma wiele zalet. Poznajcie je bliżej.

Fundament grzewczy to sposób na dystrybucję ciepła w domu oparty na konstrukcji ukrytej w płycie fundamentowej ze zbrojonego betonu. Znajduje się w niej układ rur lub kanałów odpowiedzialnych za rozprowadzanie ciepła z jednostki grzewczej. Te wprawiane jest w ruch za pomocą wentylatora lub pompy. Więcej informacji na temat jego działania znajdziecie na https://parati.com.pl/fundament-grzewczy/. To unikatowe rozwiązanie ma szereg zalet czyniących z niego dobrą alternatywę dla innych systemów ogrzewania. Jakich? Opisujemy to w naszym artykule.

Fundament grzewczy. Bez grzejników, kurzu i wilgoci

Dla wielu z nas grzejniki są najmniej estetycznym elementem wnętrza. Decydując się na fundament grzewczy, nie musicie jednak instalować ich w swoim nowym domu, bo ciepło emitowane jest z podłogi. Nie ma przy tym znaczenia, jaki sposób wykończenia podłóg wybierzecie. Do wyboru macie płytki, parkiet, panele, kamień lub wykładziny. Rezygnacja z grzejników wiąże się zresztą z dodatkowymi zaletami. Jedną z najważniejszych jest z pewnością fakt, że rozgrzane powietrze nie wędruje wzdłuż ścian, a więc nie podnosi kurzu. Wykładziny podłogowe są natomiast mniej wilgotne, co pozwala skuteczniej walczyć z rozwijającymi się na ich powierzchni bakteriami i roztoczami. Dzięki temu fundament grzewczy świetnie sprawdzi się w domach, w których będą mieszkali alergicy.

Fundament grzewczy. Ekologicznie i ekonomicznie

Za wyborem tego rodzaju ogrzewania przemawiają również względy finansowe. Ogrzewanie podłogowe jest wydajniejsze od systemów wykorzystujących grzejniki, a więc dom będzie miał mniejsze zapotrzebowanie na energię. To z kolei korzystnie odbije się na wysokości comiesięcznych rachunków. Dom z fundamentem grzewczym dzięki temu osiągnie wyższą wartość na rynku wtórnym. Dla wielu osób ważnym argumentem będzie też ochrona środowiska. Zużywając mniej energii, przyczynicie się do zmniejszenia ilości emitowanych do atmosfery gazów cieplarnianych i choć w niewielkim stopniu pomożecie powstrzymać zmiany klimatyczne.

Similar Posts