Porady

Bądź sprytny w swojej kuchni!

Bądź sprytny w swojej kuchni!

W kuchni najlepiej pracuje się, kiedy jest ona funkcjonalna i pojemna. Ergonomiczne ustawienie sprzętów i mebli, wygodny i spory blat roboczy oraz odpowiednie wyposażenie w drobne artykuły gospodarstwa domowego sprawiają, że można poczuć się jak prawdziwy szef kuchni we własnym mieszkaniu. Ważne są również sprytne gadżety, takie jak pojemniki plastikowe na żywność w różnych rozmiarach, które pomogą zachować porządek w kuchennych szafkach.

Organizery na przyprawy

Kto z nas nie zna tych małych paczuszek przypraw, które nierzadko otwierają się w taki sposób, że połowa ich zawartości znajduje się na ziemi lub blacie? Nawet jeśli się coś uchowa, to prawdopodobnie znajdzie się i tak na dnie szuflady, gdzie owa paczuszka zostanie schowana. Nieszczelne zamknięcie powoduje, że część przyprawy wysypuje się z paczki, a reszta wietrzeje i zmienia swoje walory aromatyczne i smakowe. Aby tego uniknąć warto postawić na pojemniki plastikowe na żywność w formie organizerów na przyprawy. Są zaprojektowane w taki sposób, aby z łatwością można było poukładać rodzaje przypraw, np. na część z ziołami i mieszankami przypraw. Szerokość odpowiada popularnym paczkom przypraw, więc bez problemu zmieszczą się tam Twoje ulubione przyprawy. Co więcej, taki organizer zapobiega zabrudzeniom szuflady czy szafki, ponieważ ewentualna zawartość saszetki znajdzie się w organizerze, który można łatwo i szybko wyczyścić.

Na przyprawy doskonale sprawdzają się również małe pojemniczki i słoiczki. Można je podpisać, dzięki czemu bez problemu znajdzie się potrzebną przyprawę. Niektóre pojemniczki są w zestawie ze stylowymi stojakami, które odmienią wygląd kuchni i zaoszczędzą miejsce.

Pudełka do przechowywania składników

Do przechowywania suchych artykułów, takich jak mąka, kasza, makaron, bakalie czy płatki można z powodzeniem wykorzystać pojemniki plastikowe na żywność. Występują w różnych kształtach i rozmiarach, dlatego na pewno znajdzie się pojemnik, który sprosta oczekiwaniom i pomieści każdy produkt. Dzięki nim produkty zachowują kolor, smak, aromat i świeżość. Nie rozsypują się z pootwieranych paczek pochowanych po kątach. Co więcej, takie pojemniki plastikowe na żywność mogą stanowić również dekorację kuchni. Schludne i ładne pojemniki ustawione na blatach uzupełnią aranżację kuchni, czyniąc ją przytulną, domową i zachęcającą do przyrządzania i spożywania wspólnych posiłków.

Najłatwiej jest, kiedy takie pojemniki są przezroczyste – wówczas z łatwością odnajdzie się poszukiwany składnik. Jeśli pojemnik swoim przezroczystym materiałem nie zdradza wnętrza, to z pewnością jest odpowiednio opisany, aby życie w kuchni było prostsze i przyjemniejsze.

Similar Posts