Porady

4 pomysły na aranżację pokoju dla chłopca

4 pomysły na aranżację pokoju dla chłopca

Sypialnie dla dzieci obejmują zazwyczaj miejsce do odpoczynku, nauki, zabawy oraz przechowywania ubrań i zabawek. Wraz z wiekiem pociechy sposób użytkowania pokoju ulega zmianie. Znalezienie pomysłu na funkcjonalny, komfortowy pokój dla chłopca nie zawsze jest łatwym zadaniem. Dlatego spieszymy z pomocą! Przygotowaliśmy kilka propozycji na aranżacje, które są inspirujące, odzwierciedlają osobowość młodego człowieka i jednocześnie nie odbiegają zbyt mocno od stylistyki nowoczesnych wnętrz.

1.  Nadmorski klimat

Jeśli Twoje dziecko po prostu uwielbia spędzać czas nad wodą, w aranżacji pokoju dla chłopca możesz wykorzystać nieco marynistycznych akcentów. Doskonałą bazą dla udekorowania takiej przestrzeni będzie matowa biel. Znakomicie uzupełnią ją różnego rodzaju dodatki w morskich tonacjach niebieskiego – mogą być to wzory fal na ścianach, narzuta na łóżku lub fotel w kącie, na którym czytasz dziecku bajki. W takim wystroju bardzo dobrze będzie wyglądać również klasyczna drewniana podłoga.

2. Przygoda aż po horyzont

Twój syn to mały podróżnik? Pozwól mu odkrywać niezwykłe krainy bez konieczności ruszania się z własnej sypialni! Pokój dla dziecka powinien pobudzać wyobraźnię, dlatego warto sięgać po kreatywne rozwiązania. W takim przypadku doskonale sprawdzi się nieszablonowy kolorystyczny duet. Pomaluj ściany jasnym odcieniem, np. delikatnej szarości czy wpadającego w biel beżu, a ciemniejszą barwą (np. w odcieniu zielonego jabłka) namaluj wzór górskich szczytów. W ten sposób powstanie idealne tło dla dziecięcych przygód. Dodając kilka prostych elementów dekoracyjnych, takich jak plakaty z motywami podróżniczymi czy duży obraz mapy świata, stworzysz aranżację, która nie tylko bawi, ale i edukuje.

3. Nowoczesne safari

Pokój dla chłopców z motywami zwierzęcymi to sprawdzony, zawsze bardzo dobry wybór. Szczególnie poleca się go w przypadku młodszych dzieci, ale jeżeli postacie zwierząt pełnią w takiej przestrzeni jedynie rolę dodatków (np. w postaci pluszaków, dekoracyjnych obrazów, poszewek na poduszki itp.), łatwo dostosujesz aranżację również do starszej pociechy. Aby stworzyć funkcjonalno-komfortowy wystrój, postaw na jasne kolory, proste meble i nieskomplikowany układ, a następnie dodaj kilka zabawnych elementów dekoracyjnych z postaciami zwierząt.

4. Ponadczasowa elegancja

Szukasz pomysłu na pokój dla chłopca, który będzie nieco bardziej elegancki? W takim przypadku dobrze sprawdzą się stonowane barwy, np. delikatna szarość czy matowy granat, które następnie przełamiesz dodatkami w żywych kolorach – pomarańczowym, żółtym lub czerwonym. Dobrym pomysłem może być również wykorzystanie w takiej przestrzeni mebli z naturalnego drewna. Jego odcień świetnie uzupełni stonowaną kolorystykę ścian.

Similar Posts