Porady

Ściany – jak sprawić, by były wyjątkowe?

Nie ma lepszego pomysłu na spektakularne ozdobienie wnętrza niż wykorzystanie odpowiednich farb. Dzięki nim można nadać pomieszczeniom charakteru i sprawić, że doskonale wpisują się w konwencję upragnionego stylu. Poznaj kilka sprawdzonych pomysłów, dzięki którym ściany w Twoim będą wyjątkowe i nietuzinkowe.

Funkcjonalne ściany

Kiedy myślimy o tym, w jaki sposób zaaranżować swoje ściany, skupiamy się zazwyczaj na kolorze. Odgrywa on niezwykle ważną rolę, gdyż potrafi znacząco wpłynąć nie to, jak prezentuje się dane pomieszczenie. Ciemne farby pomagają w uzyskaniu eleganckiego sznytu, natomiast jasne odcienie sprawiają, że przestrzeń wydaje się optycznie powiększona. Jeśli zależy nam na uzyskaniu ciekawej perspektywy, warto łączyć ze sobą różne kolory. Aby wyrównać proporcje w długim, wąskim pokoju, dobrze pomalować najbardziej oddaloną od wejścia ścianę na ciemno, natomiast pozostałe pozostawić jasne. Nie muszą to być tradycyjne emulsje – wspaniały efekt głębi pomogą stworzyć niesamowite farby dekoracyjne z brokatem, który dodatkowo uatrakcyjni powierzchnię.

Zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj farby, konieczne jest zweryfikowanie jej właściwości i przeznaczenia. Aby jak najdłużej cieszyć się nieskazitelnymi ścianami, dobrze wybierać takie, które sprawdzą się w danych warunkach. O ile w pokoju dziennym, czy gabinecie wystarczą klasyczne, o tyle do przedpokoju, pokoju dzieci, czy kuchni, znacznie lepiej jest nabyć te, o wzmocnionej wytrzymałości. Optymalnym rozwiązaniem są propozycje lateksowe lub ceramiczne, których zaletą jest możliwość usuwania zabrudzeń, bez uszczerbku na kolorze. Ciekawą opcją są też farby dekoracyjne o dodatkowych właściwościach, np. oryginalnej, wyczuwalnej strukturze, czy powierzchni imitującej tablicę, o której można pisać kredą, rysować, czy pozostawać notatki dla domowników.

Nowoczesne połączenia na ścianach

Jeśli zależy nam na tym, aby nasze ściany nie tylko jak najdłużej wyglądały jak o remoncie, ale też były elementem zdobiącym pomieszczenie, nie bójmy się łączyć ze sobą różnych materiałów. Mogą to być farby uzupełnione do pewnego poziomu kafelkami, co znajdzie zastosowanie szczególnie w narażonych na wilgoć łazienkach, czy choćby nad blatem i w okolicy płyty grzewczej w kuchni. Żeby uniknąć odbitych dziecięcych palców lub obić w przedpokoju, idealnie postawić na panele ścienne, które będą nie tylko ciekawym dodatkiem, ale też dodatkowym wzmocnieniem. Nic lepiej nie ozdobi przestrzeni niż farby dekoracyjne imitujące niezwykle modny beton, czy ekskluzywny marmur. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują pomysłu na oryginalne wnętrza, bez konieczności stosowania zbędnych dodatków, czy niepraktycznych bibelotów.

Similar Posts