Porady

Taśmy LED w Twoim salonie

Taśmy LED w Twoim salonie

3 Pomysły na listwy LED w salonie

Energooszczędne oświetlenie LED na dobre zagościło w naszych domach, firmach i samochodach. Niemal nieskończone możliwości, jakie daje nam pasek LED, sprawiają, że znajdujemy dla nich coraz to nowsze rozwiązania. Dziś podpowiemy Wam, jak taśma LED może zmienić wygląd salonu.

  • Co to jest taśma LED?
  • Diody LED a podświetlenie telewizora
  • Świąteczne oświetlenie LED
  • Taśmy ledowe zamiast kominka

Jak zbudowana jest taśma LED?

Jeżeli nigdy do tej pory nie mieliście w ręku taśmy LED (sprawdźcie na https://sklep.neonica.pl/tasmy-led), powinniście wiedzieć, jak jest ona zbudowana. Jej konstrukcja nie jest skomplikowana. Bazę stanowi pasek wytrzymałego, elastycznego tworzywa sztucznego. W jej wnętrzu zatopione są mikro przewody, przez które przepływa prąd o niskim napięciu zasilający diody LED. Oczywiście w listwie znajdują się również i diody, które są mocowane w sposób trwały, bezpieczny i gwarantujący wygodne użytkowanie. Aby paski LED działały prawidłowo, potrzebny również jest dedykowan zasilacz. A to dlatego, że oświetlenie LED pracuje najczęściej na prądzie 12V lub 24V (dedykowane rozwiązania: https://sklep.neonica.pl/pl/p/NEONICA-tasma-LED-VISION-600-24V-SERIA-PROFESJONALNA/898). Jest to niższe napięcie zasilania niż to, które standardowo płynie w gniazdkach. Stąd również konieczność stosowania zewnętrznych zasilaczy.

Paski LED jako podświetlenie ambient TV

Być może kojarzycie telewizory, które w tylnej części obudowy miały zainstalowane oświetlenie diodowe. Barwa światła zmieniała się w nim zależnie od tego, jaki kolor dominował na ekranie. Również ilość światła była automatycznie dopasowana do intensywności światła w ekranie. Jaki był cel tego zabiegu? Zmniejszenie kontrastu pomiędzy ekranem i przestrzenią wokół niego. Prowadziło to do ograniczenia zmęczenia oczu i poprawy komfortu oglądania telewizji. Okazuje się jednak, że każdy z nas może wykonać takie oświetlenie LED przy pomocy dostępnych w sprzedaży gotowych rozwiązań. Pozwalają one indywidualnie dostosować światło LED do swoich preferencji, czyniąc salon jeszcze wygodniejszym i nowocześniejszym. Decydując się na montaż takiego oświetlenia LED, pamiętajmy, że koniecznie należy dokupić moduł sterujący barwą światła.

Taśmy LED zamiast lampek choinkowych

Niewiele osób wie, że listwy LED mogą w pełni zastąpić klasyczne światełka choinkowe. Jeśli masz dosyć corocznego ubierania choinki i możesz zaakceptować wykorzystanie światła LED, na pewno będziesz z tego rozwiązania zadowolony. Taśmy LED mogą zmieniać kolor światła. Będziesz mógł nim sterować ręcznie lub automatycznie, wykorzystując moduł z wieloma zdefiniowanymi programami. Zastanawiasz się, jak estetycznie zamocować listwy LED na ścianie lub suficie? Z tym również nie będziesz mieć problemu. Pomagają w tym aluminiowe korytka, wewnątrz których wygodnie i bezpiecznie może być prowadzona taśma LED. W wielu przypadkach jest ona wyposażona w szklaną osłonę, która jeszcze bardziej wzmacnia estetykę.

Listwy LED alternatywą dla kominka

Wiele osób marzy o posiadaniu w salonie kominka. Wiąże się to jednak z wysokimi kosztami jego budowy i problematycznym użytkowanie. Na szczęście jest ciekawa alternatywa — diody LED. W połączeniu z programatorem dają one niepowtarzalny efekt wizualny i mogą imitować naturalny wygląd płomienia. Jeszcze ciekawszy efekt można uzyskać, jeśli umieścisz pasek LED za przydymioną szybą. Wszystko, co ważne na ten temat, przeczytasz na stronie producenta https://sklep.neonica.pl/. Umieszczone są tam cenne wskazówki potrzebne dla lepszego funkcjonowania oświetlenia. Jeżeli masz uwagi dotyczące działania naszej strony internetowej, prosimy, zgłoś je nam. Wszystkie dane kontaktowe znajdziesz w zakładce kontakt. Zachęcamy również, aby wyświetlić pełną wersję strony, dzięki której można ujrzeć wszystkie umieszczone na niej materiały.

Similar Posts