Porady

Pokój chłopca – jak wybrać odpowiedni dywan?

Pokój chłopca – jak wybrać odpowiedni dywan?

Aranżacja pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie. Musi być kolorowo i stylowo, ale także bezpiecznie. Ponadto wystrój powinien stymulować rozwój dziecka i umożliwiać mu swobodną zabawę. Podstawą każdej aranżacji są odpowiednie meble, ale równie ważne są dekoracje i dodatki. Żaden pokój dziecka nie obejdzie się bez miękkiego kolorowego dywanu. Podpowiadamy, jak dobrać ten element wystroju do pokoju chłopca.

Dywany dla chłopca – co wybrać?

W https://homecarpets.pl/ znajdziesz bogatą ofertę dywanów dla chłopców. Trzeba jednak wiedzieć, czego szukać, by zaspokoić potrzeby malucha. Pamiętaj, że pokój dziecka to jego przestrzeń. Pozwól mu więc na decyzyjność w zakresie kolorów i wzorów. Oczywiście, zanim przedstawisz dziecku dywany do wyboru, musisz nieco zawęzić ów wybór. Na przykład: niech dziecko wybierze z trzech wzorów ten jeden wymarzony.

A wzorów jest naprawdę wiele. Niezwykle popularne są motywy bajkowe czy pochodzące z gier, czyli: Minecraft, samochody, dinozaury, kosmos, zwierzątka. Warto zwrócić uwagę również na kolorowy dywan przedstawiający mapę świata, miasteczko i ulice, boisko do piłki nożnej czy też grę w klasy. Każde dziecko ma własne zainteresowania i tym należy się kierować, wybierając konkretny dywan do pokoju dziecka. Oczywiście należy się upewnić, że dywan spełnia wymagania higieniczne i nadaje się na przykład do pokoju alergika (odradza się te wykonane z wełny).

Aranżacja pokoju chłopca – dywan i inne dodatki

Kupując dywan dla chłopca (https://homecarpets.pl/84-dywany-dla-chlopca), musisz wziąć pod uwagę całą aranżację. W przypadku pokoju dziecięcego bardzo łatwo popaść w przesadę i stworzyć misz-masz, składający się z zupełnie niepasujących do siebie elementów.

Najlepiej postawić na jeden motyw – kolorystyczny lub oparty na konkretnym wzorze. Oto kilka propozycji:

  • Pokój kosmiczny – ściany możesz pomalować na niebiesko. Mile widziane są takie elementy i dodatki, jak na przykład fosforyzujące gwiazdki na suficie. Na ścianach zawieś plakaty w ramach, przedstawiające Układ Słoneczny lub statek kosmiczny. Nie zapomnij o odpowiedniej pościeli z motywem kosmicznym. Dopełnieniem będzie dywan przedstawiający przestrzeń kosmiczną; jasne elementy na czarnym tle będą mocnym punktem aranżacji.

  • Pokój dla kibica piłki nożnej – we wnętrzu powinny królować barwy boiska, czyli zieleń i biel. Jeśli natomiast jest to pokój starszego chłopca, który ma już swoje upodobania, to można postawić na barwy ulubionego klubu. Dywan przedstawiający boisko (https://homecarpets.pl/dywany-bambi/1288-dywan-dzieciecy-bambi-07-boisko-szary-z-atestem.html) doskonale wpasuje się w każdą aranżację związaną z tym sportem. Na jednej ze ścian można umieścić naklejkę, imitującą bramkę piłkarską. Kącik do relaksu warto zaś urozmaicić dużym i wygodnym pufem w kształcie piłki.

  • Pokój ZOO – jeśli twój syn przepada za zwierzątkami, to możesz stworzyć w jego pokoju namiastkę dżungli czy też ZOO. Postaw na kolorowy dywan ze zwierzętami. Ściany pokryj zaś farbami w kolorach zieleni i brązu, co będzie doskonałym tłem dla barwnych dodatków.

  • Pokój dla fana motoryzacji – jeśli na każdym kroku słyszysz „brum-brum”, to koniecznie zdecyduj się na dywan z ulicami, który posłuży chłopcu do zabawy autkami. Ściany niech będą stonowane (białe, szare, kremowe), możesz umieścić na nich naklejki imitujące szosę. Na ścianie zawieś też półki, na których maluch wyeksponuje ulubione modele samochodzików. Taki monochromatyczny wystrój stworzy przestrzeń do świetnej zabawy, a jednocześnie będzie wyglądać stylowo.

Jaki powinien być dywan w pokoju dziecięcym?

Dywany prostokątne, o nieregularnych kształtach lub okrągłe, mięciutkie i kolorowe – to element, który zawsze przydaje się w pokoju dziecka. Małe dzieci większość czasu spędzają bowiem na podłodze, gdzie oddają się przeróżnym zabawom. Dywan zachęca do aktywności. Swobodna zabawa na podłodze to bardzo ważny element wspierający rozwój dziecka.

Pamiętaj o tym, aby dywan wykonany był z bezpiecznych dla dziecka materiałów i miał odpowiednie certyfikaty. Dywan powinien mieć również spód wykonany z antypoślizgowego materiału, co zapobiegnie przesuwaniu się po podłodze. Najłatwiejsze w utrzymaniu jest krótkie włosie z poliamidu. Warta uwagi jest trudnopalna i hipoalergiczna przędza polipropylenowa. Wszystkie dywany posiadające odpowiednie atesty i certyfikaty są bezpieczne dla dziecka. Do pokoju dziecięcego rekomendowane są takie z krótkim runem, ponieważ są łatwe w utrzymaniu czystości, nie przyciągają zanieczyszczeń i nie stwarzają ryzyka potknięcia się. 

Similar Posts