Porady

Płytki na wysoki połysk w salonie

Płytki na wysoki połysk w salonie

Przed zakupem płytek ceramicznych należy dokładnie ocenić ich przeznaczenie i wybrać produkty najbardziej odpowiednie do poszczególnych środowisk domowych. Jeśli decydujesz się na płytki podłogowego z połyskiem, musisz dobrze przemyśleć aranżację całego pokoju, gdyż zazwyczaj neutralna podłoga będzie teraz bardziej widoczna.

Płytki szary połysk

Chcesz mieć piękny salon, którego podłoga będzie cieszyć przez lata. Ale nie wiem na jakie płytki się zdecydować? Dla lepszej orientacji jest tabela PEI: jest to norma określająca odporność na ścieranie powierzchni płytki i dzieli się na pięć klas. Obejmują one od pierwszego, przeznaczonego do środowisk o małym natężeniu ruchu (takich jak łazienki i sypialnie), do piątego, przeznaczonego do produktów przeznaczonych do bardzo intensywnego ruchu (budynki przemysłowe). W ten sam sposób można również ocenić wskaźnik śliskości płytek na wysoki połysk.

 

Płytki podłogowe szare połysk

W przypadku małych pomieszczeń wskazane jest użycie dużych płytek, aby otoczenie wydawało się większe. Zastosowanie stawów zmniejszonych do 2-3 mm dodatkowo zwiększa to odczucie. Ponadto do małych pomieszczeń zaleca się wybór jasnych kolorów. Generalnie płytki wielkoformatowe (od 60×60 cm wzwyż) nadają pomieszczeniu lekkości i zdecydowanie współczesnego stylu. Aby uzyskać jeszcze bardziej nowoczesny efekt, możesz zdecydować się na instalację modułową, mieszając różne formaty. Do salonu świetnie nadają się płytki na wysoki połysk.

 

Jak kupić odpowiednia ilość płytek podłogowych na połysk?

Biorąc pod uwagę, że nawet partia płytek pierwszego wyboru może zawierać kilka wadliwych kawałków i że nadal będą resztki, zaleca się zamówienie ilości płytek średnio o 10-15% większej niż powierzchnia do pokrycia, również w celu być w stanie zachować niektóre z nich do ewentualnych napraw w przyszłości. Ilość należy dokładnie ocenić w momencie składania zamówienia, ponieważ w przypadku kolejnego zamówienia nie ma pewności, czy dostępny produkt jest idealnie jednorodny z już używanym a różne płytki w salonie na połysk będą źle wyglądać. Szukasz płytek na wysoki połysk? Sprawdź ofertę sklepu internetowego: https://sklepmo.pl

 

Z wiedza jaka otrzymałeś powyżej wiesz już jak podejść do zakupu płytek podłogowych połysk. Teraz, gdy już będziesz cieszyć się nową podłogą zaczniesz martwić się czy płytki z połyskiem są śliskie. Odpowiedź brzmi tak, jednak nie aż tak bardzo jak się nam wydaje.

Similar Posts