Porady

Jaki brodzik pod prysznic wybrać do swojej łazienki?

Jaki brodzik pod prysznic wybrać do swojej łazienki?

O komforcie korzystania z prysznica decyduje odpowiednio dobrana kabina i brodzik. W ofercie producentów znajdziesz ogromny wybór najróżniejszych brodzików i kabin prysznicowych. Oprócz tradycyjnych modeli półokrągłych możesz zdecydować się na brodzik prostokątny, brodzik głęboki albo osadzić kabinę na płytkach. Jaki brodzik będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie?

Rodzaje brodzików prysznicowych

Brodzik to konieczny element uzupełniający każdą kabinę prysznicową, dlatego powinien tworzyć z nią niezwykle spójną i efektowną całość. Decydując się na zakup brodzika, powinieneś już znać wymiary kabiny prysznicowej oraz jej kształt. Musisz też zdecydować się, czy będzie to prysznic narożny, czy wolnostojący. Idealnym rozwiązaniem jest wybór tego typu akcesoriów już na etapie projektu łazienki. Najpopularniejsze kształty brodzików prysznicowych to kwadrat, prostokąt i półokrąg. Znajdziesz również brodziki pięciokątne i niesymetryczne półokrągłe.

Brodziki półokrągłe do małych łazienek

To, na jaki kształt brodzika się zdecydować, zależy przede wszystkim od przestrzeni, jaką dysponujesz. W małych łazienkach idealnie sprawdzą się prysznice narożne – tutaj można zdecydować się na brodzik półokrągły lub kwadratowy. Oczywiście promień narożnika półokrągłego musi odpowiadać promieniowi półokrągłej kabiny. Im większa przestrzeń w kabinie prysznicowej, tym większą swobodę ruchów będziesz miał podczas kąpieli dlatego, jeśli dysponujesz odpowiednim miejscem, lepiej wybrać duży brodzik prostokątny. Kształt brodzika to nie wszystko. Pozostaje kwestia wymiarów. Brodziki kwadratowe i półokrągłe dostępne są zazwyczaj w wymiarach 80 × 80, 90 × 90 czy 100 × 100. W małej łazience zdecydowanie lepiej sprawdzą się małe brodziki, ale przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto zastanowić się nad komfortem korzystania z prysznica.

Brodziki prostokątne do dużych łazienek

Jeśli dysponujesz większą przestrzenią, możesz się zdecydować na montaż brodzika prostokątnego. Znajdziesz tu modele o takich rozmiarach jak 100 × 80, 100 × 90 albo 120 × 80. Taka przestrzeń z pewnością zapewni Ci większą swobodę ruchów, a nawet kąpiel we dwoje. Brodziki prostokątne będą się idealnie komponować z nowoczesną i minimalistyczną aranżacją łazienki. Niski brodzik prostokątny optycznie powiększa przestrzeń i prezentuje się elegancko.

Niskie brodziki prysznicowe

Niski brodzik pod prysznic to z pewnością doskonała propozycja dla osób, które lubią nowoczesny i minimalistyczny styl łazienki. Takie brodziki w niewielkim stopniu wystają ponad płaszczyznę posadzki albo są z nią wręcz całkowicie zrównane. Płytkie brodziki mają najczęściej 3 lub 3,5 cm głębokości. Brodziki niskie można ustawiać na podłodze lub mocować w posadzce. Dzięki płytkim brodzikom łazienka nabiera bardzo nowoczesnego wyglądu, a przestrzeń wydaje się o wiele większa. Takie brodziki sprawdzą się zarówno w dużej, jak i małej łazience.

Brodzik pod prysznic głęboki

Brodziki mogą być płytkie lub głębokie. Brodzik głęboki to doskonała propozycja dla osób, które chcą wykorzystywać go jako niewielką wannę. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się w przypadku małych dzieci. W głębokim brodziku można też namoczyć pranie lub wykąpać zwierzaka. Niektóre wysokie brodziki mają fabrycznie uformowane siedzisko, które może również służyć jako półka na kosmetyki. Decydując się na głęboki brodzik, musisz jednak pamiętać o tym, że więcej wysiłku będziesz musiał włożyć we wchodzenie i wychodzenie z prysznica, co może być szczególnie uciążliwe w przypadku starszych osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Jaki brodzik wybrać?

Na jaki brodzik warto się zdecydować? To oczywiście kwestia bardzo indywidualna. Musisz wziąć pod uwagę wielkość i kształt łazienki, styl aranżacji oraz swoje potrzeby i upodobania. Możliwe, że z kabiny prysznicowej będziesz korzystał kilka razy dziennie, dlatego warto wybrać taki model brodzika, który w 100% będzie Ci odpowiadał.

Similar Posts