Porady

Meble z litego drewna dębowego- czy naprawdę są takie solidne?

Meble z litego drewna dębowego- czy naprawdę są takie solidne?

Mówi się, że meble z litego drewna to najlepsze produkty, jakie są dostępne na rynku. Nowoczesne meble dębowe cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów. Czy rzeczywiście ich bardzo wysoka cena idzie w przez wysoką jakością wykonania i długą trwałością użytkowania?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Co warto wiedzieć o meblach wykonanych z litego drewna?
  • Czy meble z litego drewna są dostępne w sieciowych sklepach lub sklepach online czy są to tylko meble na wymiar?

Powszechnie uważa się, że meble z litego drewna są meblami lepszej jakości niż te wykonywane z innych materiałów, na przykład z płyty meblowej. Meble z litego drewna pięknie i solidnie wyglądają i są z pewnością najlepszym towarem dostępnym na rynku. Drewno dębowe jest materiałem bardzo wysokiej jakości. To z niego powstają najlepszej jakości szafy, stoły, stołki i krzesła. Producent mebli specjalizujący się w wyrobach z litego drewna, dba o jakość produkowanych przez siebie mebli ich właściwe wykończenie.

Meble z litego drewna dębowego- czy rzeczywiście są tak dobre jak mówią?

Drewniane meble od lat są marzeniem Polaków. Dębowe meble kojarzą się z solidnością wykonania. Co ciekawe, gdyby zapytać przeciętnego konsumenta, czy ma w domu drewniane meble bez wahania odpowiedziałby, że tak. Niestety większość z nas ma w damach tańszą wersję. Wynika to z tego, że producenci mebli na masową skalę używają nazwy meble drewniane, choć te w rzeczywistości nimi nie są. Mówiąc drewniane meble powinniśmy mieć na myśli meble wykonane z litego drewna.

Dlaczego tak kochamy meble dębowe?

Szafy i krzesła dębowe to spory wydatek. To zakup mebli najczęściej wykonywanych na o wiele mniejszą skalę niż meble wykonane z płyt meblowych. Zwykle ich wykonaniem zajmują się wykwalifikowani stolarze z wieloletnim doświadczeniem. Jednak coraz częściej małe przedsiębiorstwa produkujące meble z litego drewna starają się pozyskać zainteresowanie nowych klientów, sprzedając swoje produkty w Internecie (https://meblezych.pl/meble-debowe ). Dzięki możliwościom, jakie niosą za sobą sklepy online, możemy dokładnie sprawdzić oferowane meble i dokonać zadowalających nas zakupów.

Czy tylko meble z litego drewna dębowego są warte naszej uwagi?

Komplet mebli wykonanych z litego drewna kosztuje naprawdę sporo pieniędzy. Dla osób o mniej zasobnym portfelach, dostępne są meble wykonane ze sklejki lub forniru. Choć i one są często nazywane meblami drewnianymi, co dla wielu klientów może być mylące. Niewiele osób wie, że meble wykonane z litego drewna muszą zostać poddane fachowej obróbce oraz impregnacji. Ponadto do wyrobu mebli z litego drewna stosuje się drewno, które musi być przed obróbką odpowiednio sezonowane.

Similar Posts