Porady

Jak przygotować basen ogrodowy na lato?

Jak przygotować basen ogrodowy na lato?

Basen ogrodowy to w ostatnich latach coraz bardziej popularne rozwiązanie, które stanowi doskonałą alternatywę dla wypoczynku nad wodą. Posiadanie go we własnym ogrodzie pozwala na cieszenie się orzeźwiającymi, wodnymi kąpielami przez cały senon letni. Jednak aby było to możliwe, należy właściwie przygotować basen ogrodowy w celu zapewnienia wysokiego komfortu i bezpieczeństwa jego użytkowników. Podczas przygotowywania basenu do sezonu letniego ważne jest zadbanie o jego odpowiednie czyszczenie, konserwację, napełnienie wodą oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu pH, a także ochrony przed glonami i mętnieniem wody.

Czyszczenie i konserwacja basenu po zimie – jak powinna wyglądać?

Cieszenie się basenem w ogrodzie podczas wysokich temperatur i słonecznej pogody jest niezwykle przyjemne i potrafi umilić każdy gorący dzień. Jednak, aby było ono możliwe konieczne jest zadbanie o odpowiednie przygotowanie basenu do użytkowania. Pierwszym krokiem, który należy wykonać jest mycie basenu oraz całego osprzętu, na który składają się drabinki, atrakcje wodne oraz wylewnice. Na szczególną uwagę zasługują także filtry, które są kluczowym elementem dla zachowania czystości w basenie. Części składowe należy starannie wyczyścić, wypłukać oraz zdezynfekować w celu usunięcie bakterii, brudu i innych zanieczyszczeń. Dokładne czyszczenie i konserwację basenu oraz innych elementów wyposażenia najlepiej przeprowadzać przy wykorzystaniu specjalistycznych preparatów czyszczących przeznaczonych do tego typu zastosowań.

Baseny ogrodowe – napełnienie wodą

Oczyszczony basen ogrodowy jest gotowy do dalszych działań. Jednak przed jego napełnieniem należy zastosowań odpowiednie środki powstrzymujące mętnienie wody oraz rozwój glonów. Jednym z najlepszych rozwiązań stosowanym w tym celu są specjalistyczne środki biodegradowalne o obojętnym pH, które powinny zostać naniesione na dno i ścianki basenu za pomocą wilgotnej szmatki lub spryskiwacza. Po wyschnięciu nałożonej powłoki, możliwe jest napełnienie basenu wodą.

Jak dbać o basen w sezonie letnim?

Odpowiednie przygotowanie basenu do sezonu letniego nie kończy się na czyszczeniu oraz zapewnieniu właściwej ochrony przez osadem czy glonami. Aby korzystanie z basenu było przyjemne przez dłuższy okres należy po zapełnieniu go wodą zadbać o kilka istotnych kwestii. Najważniejszą z nich jest zapewnienie odpowiedniego poziomu pH, który będzie bezpieczny dla skóry użytkowników. W tym celu stosuje się specjalne testery i środki regulujące jego poziom. Niezwykle przydatne podczas eksploatacji basenu są także środki do jego dezynfekcja chlorem oraz środki glonobójcze. Pozwalają one na pozbycie się z basenu bakterii, wirusów oraz innych zanieczyszczeń.
Wszystkie środki oraz akcesoria niezbędne do odpowiedniego przygotowania basenu oraz jego pielęgnacji w sezonie letnim znajdują się w ofercie sklepu internetowego https://basenyogrodowe.pl/

Similar Posts