Porady

Obrazy na płótnie – gdzie się sprawdzą?

Obrazy na płótnie - gdzie się sprawdzą?

Malowane na płótnie obrazy ujmują większość z nas. Wiele osób ma swój wymarzony obraz. Niestety na prawdziwe dzieła sztuki w domu stać niewiele osób. Można jednak znaleźć kompromis między pragnieniem piękna we wnętrzach a zasobnością portfela.

Obrazy ręcznie malowane czy obrazy na płótnie drukowane?

Obrazy na płótnie w stylu skandynawskim, boho, bazujące na marokańskich wzorach czy niebanalnych ujęciach natury cieszą się bardzo dużą popularnością. Oczywiście obrazy wykonane odręcznie mają swój niewątpliwy urok, szlachetność i czar, natomiast niewiele osób na nie stać. Autentyczna sztuka dzisiaj dostępna jest dla niewielu. Dzieła sztuki wymagają ponadto specjalnej ochrony, umiejętnej konserwacji. Niekoniecznie powiesisz je w salonie, po którym przemieszcza się małe dziecko, a tym bardziej w jego sypialni czy w przedpokoju. Niewiele osób zdecyduje się także na ich wykorzystanie w aranżacji biura, obawiając się, że ekipa sprzątająca nie podejdzie do ich odkurzania z należytą uwagą. Pod wieloma względami okazuje się więc, że idealny obraz to ten wydrukowany na płótnie – stosunkowo tani, o który łatwo zadbać, można powiesić go w każdym miejscu. 

Obrazy abstrakcyjne czy martwa natura – co się lepiej sprawdza?

Obrazy na płótnie to jedno z najprostszych rozwiązań dekoracji wnętrza. Takie elementy dekoracyjne mogą odmienić je dosłownie w kilka chwil – więcej o tym w artykule: https://www.wnetrza.org/artykuly/szczegoly/62867_metamorfoza-wnetrza-w-pieciu-krokach. Ściany salonu, holu, sypialni wymagają dodatkowej oprawy. Szczególnie w przypadku salonu czy sypialni obrazy na płótnie to sprawdzony sposób, aby odświeżyć wygląd pomieszczenia, dodać mu charakteru, w zależności od potrzeby – optycznie powiększyć lub uczynić nieco bardziej przytulnym. Obraz warto jednak dobierać uważnie do rodzaju, typu, funkcjonalności i charakteru wnętrza. Na ścianie mogą zawisnąć wzory boho, abstrakcja czy martwa natura. Poczytaj o tym, jakie są obecnie najmodniejsze rozwiązania: https://ciechanowinaczej.pl/artykul/marokanskie-ornamenty/699203

Czy dekoracje ścienne muszą być drogie?

Niezależnie czy kupujesz obrazy do swojego domu czy biura, nie musisz wydawać na nie pokaźnych środków. Ciekawe rodzaje obrazów nie muszą od razu kosztować fortuny. W bardzo wielu przypadkach obrazy drukowane na płótnie okazują się nie tylko bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, ale i bardziej funkcjonalnym. Ciekawym pomysłem jest także możliwość umieszczenia we wnętrzu sypialni czy przestrzeni obrazu wykonanego na bazie własnej fotografii, na przykład z ważnego dla domowników miejsca lub wydarzenia. 

Similar Posts