Porady

Dlaczego warto kupować zasłony szyte na wymiar?

Dlaczego warto kupować zasłony szyte na wymiar?

Zasłony gotowe są tańsze i łatwo dostępne, mimo to wiele osób decyduje się na szycie zasłon na wymiar. To, wbrew pozorom, bardzo dobre rozwiązanie. Poznaj argumenty przemawiające za szyciem zasłon na wymiar i zobacz, gdzie warto je zamówić.

Zasłony szyte na wymiar – idealnie dopasowane do okna

Szycie zasłon na wymiar to gwarancja, że będą one idealnie dopasowane do rozmiaru okna. O ile w budynkach wielorodzinnych na ogół montowane są okna w standardowych rozmiarach, do których bez trudu uda się dopasować zasłony gotowe, o tyle w domach jednorodzinnych okna często mają nienormatywne rozmiary. Można oczywiście próbować dopasować do nich zasłony gotowe, ale w większości przypadków będzie to problematyczne. Wystarczy, że zasłona będzie odrobinę za krótka lub za wąska, by efekt był daleki od oczekiwanego. W rezultacie, zamiast perfekcyjnie zaaranżowanego okna, dostajemy coś zupełnie odwrotnego.

Zasłony szyte na wymiar nigdy nie są za szerokie ani za wąskie. Dokładnie zasłaniają okno wraz z przylegającymi do nich fragmentami ścian, co pozwala uniknąć prześwitów. Podobnie z długością – jeśli chcemy, by zasłony kończyły się tuż nad podłogą, to tak właśnie będzie. Jeśli chcemy, by końce leżały na podłodze, na pewno będziemy mieć do dyspozycji wystarczająco dużo tkaniny, by ją dekoracyjnie ułożyć.

Przy zamawianiu zasłon szytych na wymiar można wybrać sposób zakładania ich na karnisz (żabki, agrafki, flexy, przelotki) i stopień marszczenia za pomocą taśmy. Dzięki temu zasłony mają prawo nosić dumne miano spersonalizowanych. Są szyte w pojedynczym egzemplarzu i jest duże prawdopodobieństwo, że drugich takich nie znajdziemy.

Zasłony szyte na wymiar – duży wybór tkanin

Zasłony na wymiar można uszyć z dowolnej, dostępnej na rynku tkaniny. Trochę inaczej jest z zasłonami gotowymi, które szyte są z modnych i najczęściej wybieranych tkanin. Tymczasem chociaż aktualnie królują welwet i welur, nic nie stoi na przeszkodzie, by zamówić zasłony z żakardu lub tafty. Trudno będzie kupić je w wersji gotowej, ale szyte na wymiar są jak najbardziej dostępne.

Welwet i welur to bardzo dekoracyjne tkaniny, ale wizualnie ciepłe, niekoniecznie sprawdzą się latem. Zamiast nich można uszyć zasłony z bawełny lub mikrowłókna.

Za najbardziej uniwersalne uznaje się tkaniny typu blackout, które doskonale sprawdzają się zarówno zimą, jak i latem. Nie tylko dobrze zaciemniają pomieszczenie, ale też częściową je wygłuszają, co jest nieocenione w przypadku okien wychodzących na ulicę.

Zasłony szyte na wymiar – pełna gama wzorów i kolorów

Ostatnim, ale chyba najpoważniejszym argumentem za szyciem zasłon na wymiar jest duży wybór wzorów i kolorów. Szycie na wymiar gwarantuje, że salon będzie perfekcyjnie zaaranżowany pod każdym względem. O ile zasłony gotowe szyte są w kolorach, na które jest największe zapotrzebowanie, a więc topowych, o tyle zasłony na wymiar można uszyć nawet w takim kolorze, jaki wyszedł z mody kilka lat temu. Wszystko zależy od tego, jak chcemy zaaranżować okno w salonie i jakie zasłony do tego pasują.

Podobnie przedstawia się kwestia wzorów. Obecnie dominują motywy florystyczne, co oznacza zasłony w liście lub kwiaty. Jednak nie oznacza to, że nie da się kupić zasłon w pasy, kratę, z motywem zwierzęcym lub bajkowym dla dzieci.

Jedynym, co może ograniczać szycie zasłon na wymiar, jest nasza kreatywność. Nie wierzysz? Sprawdź ofertę sklepu: https://alena-firany.pl/szycie.

Similar Posts