Porady

Czym odznaczają się sprawdzone silikony?

Czym odznaczają się sprawdzone silikony?

Klej silikon to specjalny preparat przeznaczony do łączenia elementów wykonanych z tworzyw sztucznych i innych delikatnych materiałów, które mógłby łatwo uszkodzić zwykły klej. W branży budowlanej wykorzystuje się go powszechnie do różnego rodzaju prac wykończeniowych, między innymi montażu szkła w ramach okiennych, fugowania płytek ceramicznych czy spoinowania ścianek działowych. Oczywiście na rynku można znaleźć szeroki wachlarz klejów silikonowych mniej lub bardziej znanych marek, ale tylko niektóre z nich warte są naszej uwagi.

Jakich marek silikony warto kupować?

Jednym z najpopularniejszych producentów klejów silikonowych jest Soudal. To zagraniczna marka, która funkcjonuje na polskim rynku już od kilku dekad i posiada bogatą ofertę preparatów do spoinowania, w tym co najmniej kilka mas uszczelniająco-klejących o formule opartej na silikonie. Ich wyjątkowe walory użytkowe w połączeniu z niewygórowaną ceną sprawiły, że silikon Soudal szybko wywindował na pierwsze miejsce w rankingu najchętniej polecanych akcesoriów do prac wykończeniowych. Korzysta z niego zdecydowana większość profesjonalnych firm budowlanych i ekip remontowych, ale też wielu amatorów.

Co wyróżnia silikony dobrych marek?

Silikon dobrej marki cechuje się przede wszystkim ekstremalnie silną mocą łączenia i długą żywotnością – to dzięki temu jest gwarantem trwałego łączenia. Połączone przy jego pomocy elementy nie rozszczelniające się nawet po wielu latach, niezależnie od tego jak często wystawiamy je na działanie wysokich temperatur czy intensywne promieniowanie UV. Dobre marki stawiają także na poszanowanie środowiska, dlatego ich silikony są pozbawione potencjalnie toksycznych dla niego składników.

Jak rozpoznać dobry, sprawdzony silikon?

Dobry, sprawdzony klej silikon można rozpoznać po tym, że jest chętnie polecany w internecie. Zawiedzeni zakupionym produktem klienci zawsze chętnie dają wyraz swojemu rozczarowaniu w sieci, gdzie dzielą się opiniami na forach, blogach, vlogach czy serwisach rankingowych. Często wystarczy więc krótki research, aby przekonać się, który klej warto wypróbować, a po który lepiej nie sięgać.

Similar Posts