Porady

Czym jest pompa ciepła?

Czym jest pompa ciepła?

Pompy ciepła są bardzo niskotemperaturowymi urządzeniami grzewczymi, które wykorzystują energię cieplną. Zasoby tej energii znajdują się w naturalnych pokładach wody, ziemi i powietrza. Ich działanie opiera się na typowych fizycznych przemianach zachodzących w urządzeniu, czyli: rozprężaniu, skraplaniu, sprężaniu i parowaniu. Pompy ciepła do działania potrzebują bardzo niewielkiej ilości energii elektrycznej.

Zalety pompy ciepła

Pompy ciepła mają bardzo wiele zalet i są popularne w nowoczesnym i energooszczędnym budownictwie. Inwestycja nie należy do drogich i zwraca się bardzo szybko. Jeżeli zdecydujesz się na montaż pompy ciepła w domu to szybko zauważysz, że rachunki za ogrzewanie znacznie maleją. Urządzenia te służą nie tylko do ogrzewania. Wiele nowoczesnych modeli zostało wyposażonych w możliwość odwrócenia cyklu pracy, a tym samym chłodzenia podczas upalnych dni. Pompy ciepła są aktualnie urządzeniami cichymi, wydajnymi i możliwymi do zastosowania nie tylko w nowych budynkach, ale także przy termomodernizacji starszych budowli. 

Bardzo ważne jest, aby pompa ciepła była odpowiednio dobrana do przestrzeni, w której będzie pracować. Pomoc w wyborze odpowiedniego urządzenia oraz montaż najlepiej zlecić specjalistycznej firmie, np. firmie Air Engineering z Katowic. 

Czy pompa to naprawdę dobry wybór?

Pompy ciepła to naprawdę dobry wybór. Teraz urządzenia tego typu nie zajmują dużo miejsca, a wybór modelu z powietrznym dolnym źródłem (jak przykładowo pompy w ofercie Air Engineering) pozwala zaoszczędzić czas i miejsce – nie trzeba robić odwiertów, aby pompa taka pracowała!

Dlaczego warto zlecić montaż firmie?

Warto zlecić montaż pompy ciepła specjalistycznej firmie takiej jak Air Engineering. Ma to dużo zalet i bardzo wiele rozterek ściągnie nam z głowy. Po pierwsze – montaż w takiej firmie, jak i zakup produktu zostaje zabezpieczony gwarancją. Pompę możemy wybrać sami  Istnieje możliwość wykonania przez specjalistów tylko montażu sprzętu, który sami kupiliśmy, ale nie warto tego robić. Doświadczeni pracownicy firmy zadbają o to, aby doradzić zakup najodpowiedniejszego modelu do naszej inwestycji. Po drugie – zlecając usługę firmie zyskujemy pewność, że projekt i montaż będzie fachowo przeprowadzony. Po trzecie – odejdzie nam problem z szukaniem odpowiedniej osoby do przeprowadzenia przeglądu oraz ewentualnej konserwacji – usługodawcy świadczą swoim klientom pomoc również w tym zakresie. Nie bagatelizuj tej kwestii! Regularne przeglądy dają gwarancję długiego i bezawaryjnego działania pompy ciepła a także jej wysokiej wydajności. 

Similar Posts