Porady

Brama rolowana – otwieranie awaryjne. Bądź gotowy na każdą sytuację

Brama rolowana - otwieranie awaryjne. Bądź gotowy na każdą sytuację

Brama rolowana – otwieranie awaryjne. Dlaczego temat ten jest tak istotny? Wiele osób decyduje się na zakup drzwi do swoich garaży, nie przewidując różnych scenariuszy, które na przestrzeni lat mogą się wydarzyć. Niestety przerwy w dostawie prądu czy awarie systemu zwijania kurtyny bramy czasem się zdarzają i trzeba wiedzieć, co należy zrobić w takiej sytuacji.

Jeśli Twoja brama garażowa nie chce się otworzyć z jakiegoś powodu, a Ty natychmiast musisz jechać np. do pracy, powinieneś mieć system awaryjnego otwierania. Najczęściej działa on tak, że możesz wejście otworzyć ręcznie, a następnie łatwo opuścić całą witrynę. 

Brama rolowana – otwieranie awaryjne

Brama rolowana jest wygodnym rozwiązaniem, ale jest zasilana przez silnik elektryczny. Jak każde urządzenie, może spotkać je przerwa w dostawie energii, przez co Twój samochód zostanie uwięziony w garażu. Kłopoty zaczną się, jeśli do takiej sytuacji dojdzie np. rano, gdy będziesz  spieszył się do pracy lub odwieść dzieci do szkoły. 

Twórcy drzwi garażowych przewidzieli taką sytuację, dlatego oferują ręczne korby pozwalające na awaryjne otwieranie bramy w każdej sytuacji kryzysowej. Cały system został stworzony w taki sposób, żebyś nie miał najmniejszego problemu z jego obsługą i był w stanie podnieść witrynę bez wielkiego wysiłku. 

Kompletna brama rolowana jest nieco droższa niż zestaw bez zabezpieczenia, jednak w przypadku awarii możesz znaleźć się w poważnych tarapatach. Zdarzają się też sytuacje, w których właściciele bram zasilanych pilotem gubią urządzenia sterujące. W tym przypadku awaryjne otwieranie z zewnątrz zagwarantować może zapasowy pilot, np. trzymany cały czas w samochodzie, podczas gdy podstawowy możesz nosić np. w kieszeni.

Czy brama garażowa rolowana to dobry produkt?

Brama rolowana to atrakcyjnie wyglądający, funkcjonalny i trwały produkt, nadający się do każdego rodzaju garażu. Doskonale sprawdza się przy montażu napędu wewnątrz pomieszczenia, nawet jeśli nie jest ono zbyt duże. Co więcej, możliwe jest jej zamontowanie zarówno od wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony otworu garażowego, dzięki czemu możesz zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca.

Brama wyposażona może być również w specjalne zabezpieczenia, chroniące np. przed włamaniem. Najtańsze rozwiązania często nie ograniczają podniesienia kurtyny bramy z zewnątrz, dlatego warto zainwestować w sprawdzone produkty firm, które udowodniły swoje znaczenie i jakość na rynku. 

Co więcej, brama rolowana często również może być dostępna w wielu kolorach. Dzięki temu nie ma problemu z dostosowaniem jej do wyglądu zewnętrznego całego budynku. 

Similar Posts