Porady

Jaki zestaw kina domowego warto wybrać? Na to zwróć uwagę!

Nic tak nie podnosi walorów dobrego filmu, jak nieskazitelny dźwięk. Świetnej jakości sprzęty towarzyszą nam na co dzień, a szeroki wybór zestawów kina domowego pozwala dobrać urządzenia na każdą kieszeń. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by wybrać nagłośnienie idealnie odpowiadające indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom.

Z czego zbudowany jest zestaw kina domowego?

W sklepach znajdziemy gotowe zestawy kina domowego. Możemy również samodzielnie skompletować wszelkie niezbędne elementy kina domowego. Druga opcja jest zalecana osobom, które bardzo dobrze znają się na elektronice i nowych technologiach. Najbezpieczniejszym wyborem będzie zakup gotowych zestawów kina domowego pod telewizor.

Podstawowe zestawy kina domowego składają się z odtwarzacza DVD/Blu-ray, kompletu głośników, amplitunera oraz systemu strumieniowania video. Opcjonalnie można zainwestować także w system NAS (między innymi do obsługi dysku sieciowego i magazynowania plików).

To warto sprawdzić przed zakupem zestawu kina domowego

Zestaw kina domowego pozwala zmaksymalizować możliwości posiadanego telewizora. Wrażenia dźwiękowe zyskują zupełnie nowy poziom. Aby osiągnąć zamierzony efekt, warto zwrócić uwagę na pewne szczegóły.

  • Liczbę portów w odtwarzaczach (USB, złącze Ethernet, moduł WI-FI)

  • Parametry amplitunera (liczba kanałów, moc wyjściowa, obsługiwane formaty dźwięku, budowa oraz dostępne złącza).

  • Jakość oraz liczbę głośników (optymalny zestaw 5:1, bardziej zaawansowane 7:1 lub 11:2).

Parametry telewizora także są istotne. Rozmiar i rodzaj matrycy, rozdzielczość, dostęp do internetu — dzięki tym funkcjom zyskamy nowe możliwości, a korzystanie z zestawu kina domowego będzie jeszcze przyjemniejsze.

Ile kosztują dobre zestawy kina domowego?

Jeśli zależy Ci na najwyższych parametrach zestawu kina domowego, musisz liczyć się z wydatkiem kilku tysięcy złotych. Zakładając, że masz już kupiony telewizor. Zestawy kina domowego kosztują od 1500 do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Modele, które kosztują kilkanaście tysięcy złotych, z reguły są wyposażone we wszelkie udogodnienia, a jakość dźwięku ma najwyższy poziom. Warto podkreślić, że najdroższe modele są często również duże i wspaniale sprawdzają się w przestronnych pomieszczeniach. To zestawy kina domowego przygotowane specjalnie z myślą o najbardziej wymagających osobach.

W salonie przeciętnej wielkości znakomity efekt dźwiękowy zapewnią już dużo mniejsze zestawy kina domowego. Najważniejsze jest sprawdzenie parametrów każdego z elementów zestawu. Moc wyjściowa, typy łączności bezprzewodowej, dostępne złącza oraz liczba kanałów — to podstawowe parametry, które warto sprawdzić. Na szczęście nie jest to nic skomplikowanego — producenci zestawów kina domowego podają szczegółowe opisy, dzięki którym potrzebne informacje sprawdzisz w kilka chwil. Jeśli mimo dostępnych danych trudno Ci porównać wybrane zestawy, poproś sprzedawcę o pomoc. W renomowanych sklepach bez trudu uzyskasz fachowe wsparcie.

Similar Posts