Porady

Jaki bidet wybrać? Rodzaje bidetów

Jaki bidet wybrać? Rodzaje bidetów

Coraz chętniej kupuje się bidety, szczególnie do nowoczesnych łazienek. Nic w sumie dziwnego, skoro bidet jest praktycznym urządzeniem sanitarnym. Jaki bidet wybrać? Aby odpowiedzieć na to pytanie, w pierwszej kolejności sprawdź, jakie rodzaje bidetów można w ogóle znaleźć na rynku.

  1. Bidety – popularne rodzaje
  2. Bidet podwieszany z deską – zalety rozwiązania
  3. Jak montuje się bidety wiszące?

Podstawowym zadaniem bidetów jest przede wszystkim pomoc w utrzymaniu intymnej higieny. Tego rodzaju urządzenia sanitarne montuje się z reguły w większych łazienkach. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, by postawić bidet w mniejszym pomieszczeniu – jeśli jest tylko taka możliwość. Zanim rozpoczniesz swoje poszukiwania, koniecznie zapoznaj się z rodzajami bidetów dostępnych na rynku. Następnie wybierz to rozwiązanie, które spełnia Twoje oczekiwania i wymagania.

Bidety – popularne rodzaje

Oczywiście do najpopularniejszych rozwiązań zalicza się bidety podwieszane i stojące klasyczne. To urządzenia, które wyposaża się w standardową baterię bidetową, przeznaczone do pomaga w utrzymaniu odpowiedniej higieny intymnej. Jeśli nie chcesz, aby bidet zajmował sporo miejsca, koniecznie sprawdź modele wiszące. Nie tylko ładniej się prezentują, ale ich montaż jest praktycznie niewidoczny, ponieważ bidet podwieszany mocuje się na specjalnym stelażu podtynkowym. Dodatkowo bidet wiszący łatwiej utrzymać w czystości, podobnie jak podłogę pod i wokół urządzenia. Bidety stojące natomiast nierzadko są większe i nie pozwalają na łatwą zmianę wysokości montażu.

Na rynku możesz znaleźć także specjalne bidety z prysznicem. Dzięki temu rozszerza się funkcjonalność takiego urządzenia. Oprócz swojej podstawowej funkcji w bidecie ze słuchawką prysznicową będziemy mogli umyć inne części naszego ciała – na przykład stopy. W bidetach z prysznicem równie małe dzieci mogą w łatwy sposób umyć ręce.

Dostępne są także bidety dwa w jednym. To urządzenia, które łączą w sobie zarówno bidet, jak i ustępową miskę. Bidet WC świetnie sprawdzi się w sytuacji, gdy dysponujemy małą łazienką lub w toaletach umiejscowionych – na przykład – na poddaszu, gdzie zamontowanie bidetu obok WC jest problematyczne.

Chciałbyś kupić bidet, ale jego „otwartość” Ci nie odpowiada? W takiej sytuacji sprawdź deski bidetowe i wybierz to rozwiązanie, które jest najbardziej dopasowane do interesującego Cię urządzenia. Najlepszą opcją będzie oczywiście deska bidetowa tej samej firmy, a nawet z tej samej kolekcji, co bidet. Dzięki temu deska na pewno będzie pasować do bidetu.

Bidet podwieszany z deską – zalety rozwiązania

Do zalet bidetów podwieszanych zalicza się przede wszystkim możliwość doboru odpowiedniego wzornictwa i konstrukcji. Na rynku dostępne są przeróżne urządzenia, nie tylko wiszące bidety klasyczne, ale i o niepowtarzalnej budowie, które świetnie sprawdzą się w nowoczesnej łazience. Dzięki temu, że pod bidetem mamy właściwie wolną podłogę, łatwo jest utrzymać zarówno ją, jak i samo urządzenie w odpowiedniej czystości.

Kolejną zaletą jest możliwość montażu bidetu na różnej wysokości. Zatem wysokość bez problemu dostosujesz do siebie – bez względu na to, czy jesteś niską, czy wysoką osobą.

Jak montuje się bidety wiszące?

Zastanawiasz się, jak właściwie montuje się bidety wiszące? Do tego potrzebne są specjalne stelaże podtynkowe do bidetów, który zwykle należy dokupić. Rzadko kiedy zdarza się, by stelaże podtynkowe były w zestawie z bidetem, co nie oznacza, że takowego rozwiązania na rynku w ogóle nie ma.

W przypadku umiejscowienia bidetu specjaliści podają, że dla wygody należy zamontować bidet w odległości 30 centymetrów od innych przedmiotów sanitarnych i ściany. Przed bidetem powinniśmy zachować od 60 do 65 cm wolnej przestrzeni. Górna krawędź urządzenia umieszczona 40 cm nad posadzką gwarantuje, że bidet będzie w pełni funkcjonalny. Ważne jest również, by oprócz doprowadzenia zimnej i ciepłej wody, zapewnić odpowiednie podejście kanalizacyjne. W zależności od aranżacji łazienki, bidet montaż może przebiegać na wiele sposobów. Trzeba tylko pamiętać, aby odpowiednio dobrać typy bidetów.

Similar Posts