Porady

Sposoby na urządzenie garderoby – sprawdź, jak to zrobić!

Sposoby na urządzenie garderoby – sprawdź, jak to zrobić!

Większość osób kojarzy posiadanie garderoby raczej z luksusem niż z codziennością. Myśli się, że nie każdy może sobie na to pozwolić, jednak nie jest to absolutnie prawdą. Jeśli garderoba od dawna znajduje się na Twojej liście marzeń, nie ma żadnych przeciwwskazań, abyś urządził ją w swoim domu czy też mieszkaniu. Największy problem stanowią tutaj małe garderoby, urządzenie ich jest znacznie trudniejsze niż w przypadku tych dużych. Pomieszczenie musi zostać odpowiednio rozplanowane, aby znalazło się miejsce na wszelkie niezbędne elementy. Garderoba może być osobnym pomieszczeniem, a może także być wydzielona w już istniejącym, sypialni czy też przedpokoju. Sprawdź, jak ją urządzić, aby była komfortowa i funkcjonalna w użytkowaniu!

O tym musisz pamiętać!

Jedną z najważniejszych kwestii, o których należy pamiętać projektując garderobę jest doprowadzenie do niej wentylacji. Jeśli jesteś posiadaczem okien w garderobie, musisz liczyć się z tym, że niezbędna jest inwestycja w żaluzje. W innym wypadku Twoje ubrania mogą wypłowieć od słońca. Szafa na miarę to coś, co sprawdzi się w garderobie najlepiej, w końcu jej wymiary będą zgrywały się idealnie z wielkością pomieszczenia. Rozwiązanie to jest zdecydowanie dużo bardziej kosztowne niż gotowa szafa, jednak warte swojej ceny. Jeśli przestrzeń Twojej garderoby nie imponuje swoją wielkością, haczyki oraz relingi będą elementem niezbędnym. Najczęstsze ustawienia w większych garderobach to te w kształcie liter U czy też L. Można pozwolić sobie na toaletkę, która idealnie zgrywa się z charakterem pomieszczenia.

Wybierz odpowiednią lokalizację

Wybór odpowiedniego miejsca na garderobę do najprostszych nie należy, a może zadecydować o wielu jej aspektach. Tym najważniejszym jest oczywiście funkcjonalność. Nie ma się co oszukiwać, dla osób inwestujących w mieszkanie deweloperskie wydzielenie przestrzeni jest znacznie łatwiejsze niż dla tych, którzy muszą na to przeznaczyć część już użytkowanego mieszkania. Tutaj wszystko jest zależne od Twoich osobistych preferencji, powinieneś zorientować się, w jakim miejscu garderoba najbardziej Ci odpowiada. Ich najczęstsza lokalizacja znajduje się obok łazienki, korytarza, bądź w części sypialnianej. Bardzo często zdarza się, że wydziela się na nią całe pomieszczenie, nie jest to trudne, wystarczy postawić ściankę działową i doprowadzić oświetlenie. Jednym z najbardziej rozsądnych pomysłów jest stworzenie garderoby w miejscu mało funkcjonalnym, przykładowo takim, które posiada skosy. Dzięki temu można wykorzystać nieużywaną przestrzeń na coś przydatnego!

Totalny must-have garderobiany

Jeśli chodzi o garderobę istnieją pewne elementy, które muszą się w niej znaleźć za wszelką cenę. Mowa tu przede wszystkim o półkach czy też szafkach. Nie wolno także zapomnieć o szufladach i pojemnikach, mogą być one naprawde przydatne. Organizery, które w niej zawierasz, powinny mieć różną wielkość. Jedne przeznaczone na biżuterię, inne na bieliznę. Pamiętaj o tym, aby rzeczy używane przez Ciebie najczęściej znajdowały się na Twojej wysokości, aby łatwo byłoby Ci z nich korzystać. Te noszone rzadziej mogą leżeć na wyższych półkach. W garderobie nie może również zabraknąć lustra ani jak najbardziej naturalnego oświetlenia. Bez tego ani rusz!

Similar Posts