Dekoracje

Okładziny z kamienia naturalnego: jakie płytki kamienne wybrać i jak je układać?

Okładziny z kamienia naturalnego: jakie płytki kamienne wybrać i jak je układać?

Wykończenie wnętrza domu lub mieszkania to konieczność wyboru między różnymi materiałami. Bardzo duża popularnością, głównie ze względu na wysoką estetykę i funkcjonalność cieszą się płytki kamienne. Można je stosować zarówno na podłogach, jak również do dekoracji ścian.

Planując zakup materiałów wykończeniowych bardzo dużą uwagę poświęcamy rozwiązaniom na podłogi oraz na ściany. Nic w tym dziwnego, gdyż są to miejsca szczególnie widoczne, na które każdy zwraca uwagę. Nie bez znaczenia jest również to, że zarówno ściany, jak i podłogi mają bardzo dużą powierzchnię, a to stanowi pewnego rodzaju pole do popisu, zarówno dla inwestora, jak również dla projektanta. Bardzo dużą popularnością cieszą się płytki kamienne, które chociażby można kupić tu Klink.pl

Jakie są najważniejsze zalety płytek kamiennych?

Wybór płytek do wnętrza nie powinien być podejmowany pochopnie. Zawsze warto prześledzić różne oferty, porównać ceny, zapoznać się z parametrami, sprawdzić czy dane płytki będą pasować do wyposażenia. Płytki kamienne to bardzo ciekawa alternatywa dla gresu, terakoty, paneli, kamieni dekoracyjnych. Wśród najważniejszych zalet można wymienić:

– niezwykle wysoką estetykę,
– szerokie możliwości aranżacji i zastosowania,
– piękne wykonanie,
– stabilność wymiarową,
– odporność na ścieranie, intensywne użytkowanie, zabrudzenia,
– łatwość pielęgnacji.

Jak układać płytki kamienne?

Jeżeli nie mamy doświadczenia w układaniu płytek to ich montaż zdecydowanie warto powierzyć fachowcowi. Kluczowe jest przygotowanie podłoża. Powinno być ono:

– wolne od luźnych powłok,
– odpylone,
– bez ubytków, pęknięć,
– zagruntowane,

Płytki należy układać zgodnie z zaleceniami producenta, stosując np. elastyczne kleje, które mogą być wykorzystane na ogrzewanie podłogowe. W przypadku równych powierzchni najlepsza metoda to klejenie „na grzebień”. Płytki najładniej prezentują się układane na cienką fugę.

Płytki kamienne czy drewnopodobne do salonu?

Salon jest pomieszczeniem reprezentacyjnym. Dlatego zastosowanie płytek o pięknym designie zdecydowanie podniesie wartość aranżacyjną. Płytki do salonu z efektem kamienia czy może drewnopodobne? Płytki z efektem kamienia zdecydowanie sprawdzą się w pomieszczeniach klasycznych, chłodniejszych, stawiających na wykorzystanie np. marmuru. Z kolei płytki drewnopodobne to rozwiązanie dla osób aranżujących wnętrza w stylu rustykalnym, pragnących wykorzystać produkty stwarzające uczucie ciepła.

Similar Posts