Porady

Brodzik pod prysznic ceramiczny czy akrylowy? Charakterystyka i atuty obu rozwiązań

Brodzik pod prysznic ceramiczny czy akrylowy? Charakterystyka i atuty obu rozwiązań

Wybierając brodzik pod prysznic, należy zwrócić uwagę nie tylko na jego wymiary, kolorystykę i design, ale także na sam materiał wykonania. To od tego ostatniego elementu w dużej mierze zależy bowiem komfort korzystania z zakupionego brodzika, jego estetyka oraz trwałość. W sprzedaży obecnie dostępne są m. in. popularne rozwiązania wykonane z ceramiki oraz akrylu. Czym brodziki z tych materiałów wyróżniają się na tle innych, dostępnych w sprzedaży rozwiązań i dlaczego warto sięgnąć właśnie po nie?

Ceramiczny brodzik pod prysznic i jego najważniejsze atuty

Przy zakupie brodzika szczególnie istotne jest to, aby wybrane rozwiązanie było trwałe, solidnie wykonane oraz komfortowe w użytkowaniu przez długi czas. Z uwagi na wszystkie te czynniki, świetnym wyborem będą brodziki ceramiczne – są bowiem trwałe, posiadają wysoką odporność na zarysowania oraz są mało wymagające w utrzymaniu w czystości. Są ponadto rozwiązaniami dość ciężkimi, co również świadczy o ich stabilności, wytrzymałości oraz solidności. Brodzik pod prysznic wykonany z ceramiki jest montowany bezpośrednio na podłożu, a do jego montażu nie jest potrzebny stelaż.

Brodziki ceramiczne znaleźć można w ofercie większości producentów armatury łazienkowej. Poszukując sprawdzonego oraz solidnego rozwiązania, warto zwrócić uwagę na kolekcję brodzików ceramicznych Italia znanej i cenionej marki Roca, w której asortymencie dostępny jest bardzo szeroki wybór zróżnicowanych pod względem kształtów i rozmiarów brodzików prysznicowych wykonanych z wysokiej jakości ceramiki. Ich specjalnie zaprojektowana i wykonana powierzchnia dzięki właściwościom antypoślizgowym zapewnia bezpieczne i wygodne korzystanie z prysznica, z kolei gładka struktura pozwala na szybkie i wygodne dbanie o czystość i wysoki poziom higieny jego powierzchni. Cenne właściwości antypoślizgowe posiadają także brodziki kompozytowe z kolekcji Aquos, które zachwycają swoim unikalnym designem oraz strukturą przypominającą z wyglądu naturalny kamień.

Brodzik pod prysznic z akrylu i jego charakterystyka

Akryl jest popularnych od lat materiałem, na którego bazie produkowane są brodziki prysznicowe. Jego popularność wynika wprost z bardzo przystępnej i atrakcyjnej ceny oraz doskonałych walorów użytkowych – akrylowy brodzik pod prysznic jest bowiem lekki, gładki, ciepły oraz niezwykle przyjemny w dotyku w kontakcie ze stopami. Jego atutem jest także łatwość zachowania akrylu w czystości. Jedyną istotną rzeczą, o której warto pamiętać przystępując do czyszczenia powierzchni akrylowych, jest stosowanie delikatnych detergentów bez ostrych drobinek ściernych, które mogą rysować ich gładką powierzchnię.

Brodziki akrylowe występują w bardzo szerokiej palecie kształtów i rozmiarów. Dostępne są zarówno w wersji wysokiej, jak i ultrapłaskiej, co pozwala na ich idealne dostosowanie do osobistych preferencji oraz planowanego wystroju pomieszczenia. Na szczególną uwagę wśród brodzików akrylowych zasługują modele z kolekcji Granada marki Roca. Jest to minimalistyczna linia prostokątnych brodzików akrylowych, która świetnie odnajdzie się zwłaszcza w nowoczesnych przestrzeniach łazienkowych stając się efektownym dopełnieniem ich wystroju.

Similar Posts