Porady

Nutka nowoczesności w domowym zaciszu

Organizacja wymarzonego mieszkania to zawsze wyzwanie. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to, jak powinno wyglądać jego wnętrze. Wszystko uzależnione jest od indywidualnych preferencji i obecnej mody. Jedni kochają minimalistyczny styl, drudzy zachwycają się śródziemnomorskim, a jeszcze inni chcą stworzyć w swym domu bezpieczną przystań wypełnioną przytulnymi kolorami. Co więcej, nie liczą się tylko kolory ścian, ale także zastosowane płytki dekoracyjne. Na sposób urządzania mieszkania wpływa również jego metraż i rozmieszczenie pokoi.

Wnętrza w stylu śródziemnomorskim

Pomieszczenia urządzone w takim stylu kojarzą się z włoskim klimatem, biało-niebieskie dodatki nawiązujące do greckich korzeni, a podniszczone białe meble to kwintesencja stylu prowansalskiego. Dominują w nich ciepłe kolory, a ściany pomalowane są na jeden kolor. Bardzo często jedna ze ścian jest zbudowana z kamienia lub wystaje z nich cegła. W domach o stylu śródziemnomorskim okienka są mniejszej wielkości. Często wyposaża się je w ciężkie żaluzje, które chronią przed upałem o poranku. Na podłodze zaś układane są płytki dekoracyjne. Ku nim skłania się mnóstwo osób. Przede wszystkim ceramika jest dużo bardziej trwalsza od paneli, a po drugie stanowią one estetyczne wykończenie prostego wyposażenia wnętrz. Płytki dekoracyjne w stylu śródziemnomorskim mają barwy żółci, beżu lub rudości. W łazienkach szeroko wykorzystywane są płytki w odważniejszych kolorach takich jak turkus, zieleń, czy jaskrawa żółć.

Modernistyczny styl – wnętrza w stylu loftowym

Nie brakuje fanów współczesnych wnętrz, które swym stylem przypominają lofty. Są to rozwiązania surowe, wyposażone w zimne kolory i proste wnętrza. Loftowy styl to przede wszystkim naprzemienne ciemne i jasne kolory oraz proste i odważne dekoracje. Dominują w nim płytki dekoracyjne swym wyglądem przypominające beton lub naturalne drewno. Płytki w odcieniach szarości imitujące beton, warto położyć na podłodze w salonie. Chcąc ocieplić wizerunek całego wnętrza, poleca się zastosować na podłodze drewniane płytki, które będą ciepłym dodatkiem wśród szarych ścian. Bez wątpienia dodadzą oryginalności całemu wnętrzu. Co więcej, w stylu loftowym dominują wysokie okna, które podczas dnia oświetlają całe pomieszczenie, dodając mu przestrzeni. Styl loftowy cechuje się ciemnymi żyrandolami o nietypowych kształtach. Zwisają one zazwyczaj na bezwładnie opuszczonych kablach. Wszystkie dodatki, takie jak meble, stoliki są w kolorach bieli, czerni lub szarości. Jest to styl modernistyczny, a stosowane w nim barwy są uniwersalne. Wszystko zależne jest od ich kompozycji.

Similar Posts