Porady

Modne płytki do łazienki – 5 propozycji na 2023

Jeśli czeka Cię remont łazienki lub planujesz aranżację pomieszczenia w nowym mieszkaniu czy domu, koniecznie zapoznaj się z aktualnymi trendami dotyczącymi doboru płytek. W końcu to jeden z głównych elementów decydujących o charakterze łazienkowej aranżacji. Doskonale to rozumiemy, dlatego wskażemy Ci kierunek, w którym warto podążać w celu stworzenia pięknego, modnego, a zarazem ponadczasowego wnętrza. Sprawdź nasz przegląd najciekawszych płytek na rok 2023!

Naturalne kamienie na płytkach łazienkowych

W tym roku zdecydowanie zmierzamy w stronę inspiracji naturalnymi materiałami, co widać we wzorach płytek łazienkowych. Tutaj wyjątkową popularnością cieszy się kamień. Płytki imitujące kamień są bardzo eleganckie, a przy tym pozwalają uzyskać rozmaite efekty aranżacyjne – glamour, nowoczesny czy tradycyjny. Za szczególnie pożądane uznaje się płytki ze wzorem naturalnego marmuru o wyrazistym żyłowaniu. W tym wypadku głębokie kolory to strzał w dziesiątkę. Co ważne, robią one wrażenie zarówno na ścianach, jak i podłogach. Przy czym płytki wcale nie muszą pokrywać całej ich powierzchni, ponieważ znakomicie prezentują się nawet na niewielkich fragmentach ściany, np. nad umywalką czy wanną. „Marmur” nawet po upływie wielu lat będzie wyglądać nienagannie i po prostu pięknie. To prawdziwie ponadczasowy wybór!

kamien_naturalny_w_lazience.jpg

Natura w nowoczesnej postaci, czyli płytki drewnopodobne

Osoby, które nie przepadają za kamieniem we wnętrzach lub po prostu pragną wprowadzić do łazienki wyjątkowe ciepło i przytulność, pokochają płytki drewnopodobne. Możesz umieścić je na fragmencie ściany lub na całej podłodze. To rozwiązanie, które pasuje do wielu aranżacji, także tych w najmodniejszych stylach, takich jak coraz popularniejsze japandi czy dobrze znane scandi. Zresztą drewno wspaniale wpisuje się też w charakter tradycyjnych łazienek. Nie obawiaj się o ich trwałość! Nowoczesne płytki imitujące drewno są wodoodporne, dlatego nie ulegną zniszczeniu wskutek działania wilgoci, na którą są stale narażone.

plytki_drewnopodobne_do_lazienki.jpg

Efekt trójwymiarowości na płytkach ściennych do łazienki

O ile powyższe rozwiązania są już dość dobrze znane, o tyle płytki strukturalne to pewna nowość. Co je wyróżnia? Mają one charakterystyczną, nieco wypukłą powierzchnię, która tworzy trójwymiarowy efekt. Wzory, które się na nich pojawiają, zachwycają zróżnicowaniem – mogą być to fale, wgłębienia, ozdobne linie i wiele innych motywów. Kiedy dopasujesz do nich właściwe oświetlenie, zmienią się w prawdziwe dzieła sztuki! Wykorzystaj je na fragmencie ściany lub pokryj nimi całą jej powierzchnię. Efekt w każdym wypadku zachwyca.

plytki_strukturalne.jpg

Płytki o nietypowej strukturze występują w różnych kolorach. Pamiętaj, że jasne odcienie optycznie powiększają wnętrze, dlatego pięknie wypadną nawet na niewielkim metrażu, ciemne za to zrobią wrażenie w dużych łazienkach. Zawsze jednak świetnie wyglądają w monochromatycznych aranżacjach, którym dodają intrygującego charakteru!

Gresowe płytki łazienkowe w stylu industrialnym

Lubisz surowe wykończenie wnętrz? Zatem pokochasz trendy obowiązujące w 2023 roku! Otóż uwzględniają one aranżacje z wykorzystaniem płytek gresowych, które prezentują się stylowo i szlachetnie, mimo dość surowego charakteru. Były one obecne już w poprzednich sezonach, ale dopiero w tym roku są prawdziwym hitem. Oczywiście gres występuje w różnych kolorach, lecz my szczególnie zachęcamy do przyjrzenia się wersji szarej. To wariant, który zachwyca zwłaszcza w dużych łazienkach, w których pokrywa znaczną powierzchnię ściany bądź całą podłogę. Szare płytki gresowe pięknie komponują się z czernią, srebrem, bielą, ciemnym brązem oraz całą paletą szarości.

lazienka_industrialna.jpg

Efektowny motyw lastryko na ścianach modnej łazienki

Wyżej wspominaliśmy o dość surowych aranżacjach industrialnych, czas więc na ich przeciwieństwo, a mianowicie płytki stylizowane na lastryko (znane też jako terrazzo) z wielobarwnymi plamkami różnej wielkości. Dobry wybór to zarówno miks kolorów, jak i wariant mono utrzymany w gamie brązów, zieleni itd. Takie płytki sprawiają, że każde wnętrze nabiera barw i zyskuje oryginalny sznyt. Przy czym nie należy przesadzić – płytki terrazzo najlepiej czują się w towarzystwie gładkich, stonowanych mebli oraz dodatków.

Similar Posts