Porady

Mini żuraw sprawdzi się nie tylko podczas prac budowlanych. Poznaj jego szerokie zastosowanie

Mini żuraw sprawdzi się nie tylko podczas prac budowlanych. Poznaj jego szerokie zastosowanie

Mini żuraw, czyli niewielki dźwig o dużych możliwościach wykorzystywany jest przy różnych pracach budowlanych. Pozwala bezpiecznie i szybko realizować montaż różnych konstrukcji stalowych, ale również transportować całe palety towarów czy różnego rodzaju sprzęty wykorzystywane na budowie. Maszyny te mają bardzo duże możliwości techniczne i szerokie zastosowanie głównie na ograniczonej przestrzeni, gdzie nie można skorzystać z dużego żurawia. Najcenniejsze dla firm remontowych i budowlanych jest to, że taki mały dźwig można nie tylko kupić, ale także wynająć.

Jakie są możliwości mini żurawi budowlanych?

Mini żuraw budowlany ma wręcz nieograniczone możliwości zastosowania. Te niewielkie maszyny, które są pod względem konstrukcji i budowy znacznie mniejsze od dużych dźwigów samojezdnych zaskakują wszechstronnością i uniwersalnością.

Doskonale sprawdzają się przy transporcie dużych i płaskich elementów, które mają ponadprzeciętny ciężar, czyli na przykład do betonowej płyty. Pomagają również bezpiecznie unieść i przetransportować delikatną i kruchą taflę szkła, która wymaga wyjątkowej dokładności przy montażu.

Niewielkie żurawie budowlane charakteryzują się również świetną mobilnością. Dzięki niewielkim gabarytom idealnie sprawdzają się na małych placach budowy i niewielkich przestrzeniach. Mimo małych rozmiarów są w stanie udźwignąć towary o dużej masie. Doskonale odnajdują się również podczas transportu ciężkich elementów wewnątrz obiektów.

Czy warto wynająć mini żuraw?

Mini żuraw wynajem jest optymalną alternatywą dla zakupu takiego sprzętu. Przedsiębiorca budowlany powinien dokładnie przemyśleć swoją decyzję, aby wiedzieć, czy warto kupić taką maszynę na stałe, ponieważ będzie wykorzystywana każdego dnia, czy lepiej zdecydować się na usługi wypożyczalni dźwigów, gdy urządzenie będzie potrzebne tylko od czasu do czasu.

Największą zaletą wynajmu mini żurawi jest to, że korzystamy z nowoczesnego modelu. W ten sposób mamy pewność, że sprzęt jest najwyższej jakości i będzie bez żadnych usterek działał przez cały okres wypożyczenia. To firma zajmująca się wynajmem odpowiedzialna jest za konserwację maszyny i sprawność techniczną. Natomiast jeśli doszłoby do jakichkolwiek awarii na budowie, to w krótkim czasie zostanie podstawiony nowy mini żuraw, aby można było kontynuować wszelkie prace.

Ile trzeba zapłacić za wynajem mini dźwigu?

Koszt wynajmu mini żurawia nie jest wygórowany. Dużo zależy od tego, na który dźwig się zdecydujemy i jakie możliwości techniczne nas najbardziej interesują. Większość wypożyczalni rozlicza się za godzinę roboczą, dlatego też jest to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców budowlanych, którzy potrzebują sprzętu tylko na kilka godzin.

Similar Posts