Dekoracje

Jakie skandynawskie tapety do wnętrz?

Jakie skandynawskie tapety do wnętrz?

Od kilku lat w modzie są trendy skandynawskie. Odmieniane przez wszystkie przypadki świetnie sprawdzają się w domach, w mieszkaniach i w lokalach użytkowych. Ten estetyczny i funkcjonalny styl podbił serca ludzi w każdym wieku i jest prawdziwym przebojem niemalże na całym świecie. Przede wszystkim meble, dodatki i filozofia urządzania wnętrz pozwalają stworzyć niezwykle przyjazny klimat. A on wpływa na to, jak się czujemy i jaki mamy stosunek do świata. I pomimo swojej surowości to właśnie w stylu skandynawskim można odnaleźć harmonię i piękno.

Detale, które mają znaczenie

To wzornictwo przede wszystkim sięga po skandynawskie tapety, jasne kolory, tkaniny, farby, meble o prostej konstrukcji oraz subtelne wzory. Poza bielą czy grafitem niezwykle ważnym elementem jest surowe drewno oraz inne naturalne materiały. To właśnie ukłon w stronę przyrody jest jedną z ważniejszych zalet. Poza tym to bardzo uniwersalny kierunek, a ta estetyka sprawdzi się w każdym wnętrzu – małej kawalerce i w wielkim domu. Niezbędnym elementem stają się także skandynawskie tapety, które wprowadzają ciepły i przyjazny klimat oraz pozwalają stworzyć nieszablonową aranżację

Styl przyjazny wszystkim

Nowoczesne wnętrza są jasne. To nie znaczy, że musimy stawiać na biel, choć jest ona bardzo modna oraz ponadczasowa i świetnie łączy się z innymi barwami. Jasne skandynawskie tapety przede wszystkim optycznie powiększają wnętrze oraz je rozświetlają. Poza tym warto postawić na minimalizm. Im mniej dodatków, tym lepiej. W modzie niezmiennie na ścianach są więc biel, szarość, ecru, błękit lub wrzos. Ten ascetyzm dotyczy również samej formy. To ona jest podporządkowana funkcjonalności. I nie chodzi o to, by pozbywać się wszystkich dekoracji, ale by wybierać je bardzo konsekwentnie. Świetnie prezentują się designerskie skandynawskie tapety, choć zazwyczaj wyraziste wzory i kolory pojawiają się na jednej ścianie lub tylko jej fragmencie. Takie tło będzie idealne nad stołem w jadalni, za kanapą lub sprzętem multimedialnym czy łóżkiem w sypialni. Oryginalne skandynawskie tapety będą tym elementem, który wprowadzi oryginalny styl i z pewnością podkreśli dystans do aranżacji wnętrz.

Styl skandynawski przede wszystkim sięga po naturalne materiały takie jak drewno, kamień, cegła czy len. Takie proekologiczne trendy świetnie wpisują się w modę na zero waste, a także są wyrazem tęsknoty za bliskością przyrody, którą coraz mocniej odczuwamy. Z drugiej strony meble i dodatki skandynawskie pozwalają dbać o środowisko, bo często są zrobione z materiałów odnawialnych.

Similar Posts