Porady

Jakie maszyny do pracy na wysokościach?

Jakie maszyny do pracy na wysokościach

Niektóre zawody mają to do siebie, że wymagają użycia dodatkowych sprzętów. W takiej sytuacji są między innymi osoby pracujące na wysokościach. Muszą dostać się w odpowiednie miejsce i zabezpieczyć przed ewentualnym upadkiem. Zobaczmy, jakie maszyny sprawdzą się do tego zadania.

Podnośnik koszowy czy uprząż i liny?

Do pracy na wysokościach można wykorzystać różnego rodzaju zabezpieczenia. Jednym z nich jest podnośnik koszowy. Dzięki niemu można przeprowadzać prace na różnych wysokościach. Co więcej, zamontowany zostaje najczęściej na pojazdach, które poradzą sobie na terenach nieutwardzonych. Dzięki temu będzie możliwa praca w każdych warunkach. Podnośniki sprawdzą się najlepiej przy pracach budowlanych i montażu wszelkiego rodzaju konstrukcji stalowych czy drewnianych. Uprząż i liny nie są tak wygodne w użytkowaniu. Pracownik musi zawisnąć na nich w powietrzu i ma bardzo utrudnione poruszanie. Ten rodzaj zabezpieczeń stosuje się między innymi do bycia okien w wieżowcach. Dzięki temu można dostać się bez problemu nawet na najwyższe piętra.

Zakup czy wynajem?

Czasy, gdy firmy jedynie kupowały potrzebny sprzęt już dawno minęły. Teraz króluje moda na wynajmowanie wszelkiego rodzaju urządzeń. Jest to niewątpliwie bardzo korzystne finansowo rozwiązanie. Nie trzeba wydawać jednorazowo dużych kwot pieniędzy i zachowuje się dzięki temu płynność finansową. Dodatkowo, sprzęt nie stoi bezczynnie nieużywany. Wynajmuje się go tylko w przypadku wykonania jakiejś pracy. Dlatego też, jeśli Twoja firma nie zajmuje się pracami na wysokościach na co dzień, ale potrzebujesz wypożyczyć podnośnik koszowy czy podest ruchomy na dzień lub dwa, lepiej wybierz opcję wynajmu. Ponadto masz do wyboru wiele różnych modeli i nie musisz ograniczać się do jednego, który znajduje się w asortymencie firmy.

Wybór sprzętu do pracy na wysokościach zależy najbardziej od rodzaju wykonywanej pracy. Dlatego warto najpierw przeanalizować swoje potrzeby, a potem udać się po odpowiednie wyposażenie.

Similar Posts