Porady

Automatyka Fibaro – funkcjonalne rozwiązania dla technologii inteligentnego domu

Automatyka Fibaro - funkcjonalne rozwiązania dla technologii inteligentnego domu

Firma Fibaro to znany producent akcesoriów niezbędnych do sprawnego działania automatyki budynkowej. Ma w swojej ofercie szeroki wybór czujników, przycisków, przełączników oraz centralek, które razem stwarzają kompleksowy zestaw, który może być dowolnie dostosowywany do funkcji pomieszczeń, ale przede wszystkim do wymagań klienta. Jeżeli marzycie o inteligentnym domu, warto sprawdzić sterowniki właśnie tej firmy. Dlaczego? Sprawdźmy to!

Inteligentny dom to budynek, w którym instalacje, takie jak alarm, domofon czy monitoring, połączone zostały w jeden, sterowany zdalnie system. Rozwiązanie tego typu możliwe jest dzięki nowoczesnej technologii o nazwie Z-Wave. Obecność instalacji “smart home” pozwala na kompleksowe, a przede wszystkim wygodne zarządzanie domem. To również podniesienie możliwości ochrony budynku mieszkalnego. Inteligentne instalacje przyczyniają się też do oszczędności energii, i co za tym idzie są przyjazne środowisku.

fibaro

Jeżeli chodzi o ofertę inteligentnych rozwiązań dla domu, to na szczególną uwagę naszym zdaniem zasługuje system Fibaro. Jest to polski produkt zaprojektowany i wytworzony w Poznaniu. Aktualnie jest niezwykle popularny zarówno w Polsce jak i na świecie. Dlaczego? Posiada wiele zalet, które znajdziecie poniżej.

Prostota obsługi

Prosty interfejs konfiguracyjny sprawia, że każdy użytkownik  może w łatwy sposób zmienić ustawienia systemu: dodać nowe urządzenie, zmieniać nazwy pomieszczeń czy zaprogramować dowolną ilość konfiguracji i najważniejsze z nich umieścić na pasku szybkiego uruchamiania. Czynności te nie wymagają zaawansowanego oprogramowania, wszystkie zajmą nie więcej niż kilka minut.

Szybka i sprawna instalacja

Firma Fibaro może niewątpliwie pochwalić się mianem lidera wśród bezprzewodowych systemów “smart home”. Instalacja urządzeń w domu jednorodzinnym to kwestia zaledwie kilku godzin. Warto wspomnieć, że jest to proces, który nie wymaga doprowadzania kabli i przewodów ani kucia ścian. Niewielki moduł do sterowania wieloma urządzeniami w domu, zamontować można w każdym miejscu i to niezależnie od etapu wykończeń budynku.

Funkcjonalna sieć Mesh

Sieć typu Mesh, to sieć kratowa, oznacza to, że każdy element jest zarówno nadajnikiem jak i odbiornikiem. Wspomniana technologia posługuje się transmisją na małe odległości, co łączy się z niskim poborem energii i brakiem zakłóceń przez inne urządzenia w budynku. Jest to doskonałe rozwiązanie dla małych domów jednorodzinnych, ponieważ wtedy struktura nie powoduje zakłóceń w pracy systemu. Sieć Mesh to tak zwana sieć samonaprawialna. Przy braku komunikacji z którymś z zainstalowanych modułów routing odbywa się z jego pominięciem. Duża zaletą jest także to,  że moduły zapamiętują swoje przeznaczenie co oznacza, że przy przeprowadzce do innego domu nie ma konieczności programowania urządzenia raz jeszcze.

Energooszczędność

Przy ustawieniu odpowiednich parametrów, Fibaro pozwala na zaoszczędzenie nawet do 30% energii elektrycznej i do 23% energii cieplnej. To jednak nie wszystko w kwestii oszczędzania! Kolejnym z elementów, który się do tego przyczynia jest fakt, że użytkownik nie płaci za oprogramowanie, mimo to w dowolnym momencie może dokonać aktualizacji programu. Nie ma też konieczności zakupu kosztownych paneli sterujących – wystarczy tablet lub telefon z  ekranem dotykowym.

Bezprzewodowy system i wysokie bezpieczeństwo

Kolejnym atutem Fibaro jest to, że można sterować urządzeniami za pośrednictwem telefonu komórkowego z dowolnego miejsca, dzięki temu przez cały czas możemy mieć kontrolę nad tym, co dzieje się w domu. Zdalny podgląd z kamer na ekranie telefonu to niezwykle wygodne rozwiązanie, np wtedy gdy pod naszą nieobecność odbywają się prace remontowe. Fibaro umożliwia zdalne sterowanie klimatyzacją, ogrzewaniem, roletami okiennymi czy bramą garażową.

Estetyka wykonania

System Fibaro posiada interesujący design, co szczególnie dobrze widać na przykładzie czujników zalania Fibaro Flood Sensor czy Fibaro Home Center Lite. Eksperci w dziedzinie projektowania i wzornictwa docenili ich nowoczesny design, dzięki czemu zostały one wyróżnione IF Design Award.

Ciągłe doskonalenie się

Aktualnie trwają prace nad integracją systemu ze sprzętem RTV, czyli z odbiornikami telewizyjnymi i radiowymi, a także ze sprzętem AGD, w tym, kuchenką, pralką, lodówką, czy zmywarką.

Bezprzewodowy system firmy Fibaro to idealna propozycja dla ludzi, którzy chcą mieć pewność, że ich dom jest bezpieczny. System z pewnością ułatwi funkcjonowanie osobom, które po wyjściu często zastanawiają się nad tym, czy wyłączyły kuchenkę lub żelazko. Fibaro to łatwość użytkowania, oszczędność i przede wszystkim bezpieczeństwo, które możecie osiągnąć za pomocą jednego ruchu palca na wyświetlaczu własnego telefonu.

Similar Posts