Porady

Blaty Solid Surface – właściwości materiału

Nie da się ukryć, że nowoczesna kuchnia to miejsce, gdzie mamy zarówno pełną funkcjonalność, jak i estetyczny wygląd. Podobnie w przypadku łazienki, ta estetyka łączy się też zazwyczaj z potrzebą tego, aby taki wnętrze było dosyć sterylne. W sumie nie ma się co dziwić. W końcu nikt nie chce przygotowywania posiłków dla rodziny w miejscu, gdzie trudno o utrzymanie czystości. Dlatego też blaty Solid Surface to idealny dodatek do nowoczesnych wnętrz.

Blaty Solid Surface i ich wykorzystanie

Blaty Solid Surface to rodzaj powierzchni używanych do wykonywania mebli, takich jak blaty kuchenne, łazienkowe czy biurowe. Są one produkowane z mieszanki żywicy akrylowej i minerałów. Materiał ten jest formowany w trwałe i jednolite powierzchnie o wysokiej estetyce. Są one wytrzymałe, odporne na plamy i uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że są bardzo popularne zarówno wśród projektantów i podczas wyboru odpowiednich, wymarzonych elementów przez samych klientów.

Blaty Solid Surface i ich zalety

Zalety blatów Solid Surface są liczne. Wytwarzane są w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na łatwe dostosowanie ich do stylu pomieszczenia, co ma szczególne znaczenie w przypadku, kiedy korzystamy z elementów niepasujących do blatów z konkretnego kamienia. Choć tu oczywiście trzeba wspomnieć o tym, że blaty kompozytowe tego typu, to także różnego rodzaju imitacje blatów kamiennych.

Blaty mineralno-akrylowe są również nietoksyczne i antyalergiczne, co czyni je bezpiecznymi dla zdrowia. Materiał ten jest łatwy do czyszczenia i konserwacji. Możliwości zamontowania bezspoinowego wielu różnych płyt, jak i połączenia w ten sam sposób ze zlewem czy umywalką sprawia, że nie mamy do czynienia z trudno dostępnymi podczas mycia zakamarkami. Ponadto są one odporne na środki chemiczne, stąd nie ma obaw o uszkodzenie powierzchni podczas czyszczenia ich środkami o mocnym, na przykład antybakteryjnym działaniu.

Blaty Solid Surface – czy mają jakieś wady?

Jedyne, co jest warte wspomnienia, jeżeli koniecznie chce ktoś wskazać wady blatów wykonanych z materiału Solid Surface jest to, że nie są one aż tak wytrzymałe, niż blaty kamienne. Niestety przypadkowo kładąc na blacie kuchennym na przykład garnek ściągnięty prosto z kuchenki, możemy uszkodzić powierzchnię. Tak samo bezwzględnie trzeba używać desek do krojenia tak jak przy blatach drewnianych, czy MDF. Plusem jednak w takich sytuacjach jest wspomniane wcześniej naprawianie bez większych problemów i śladów uszkodzeń.

Similar Posts