Porady

Glamour w Twoim domu – jak sprawić, by wnętrze zyskało pałacowy charakter?

Glamour w Twoim domu – jak sprawić, by wnętrze zyskało pałacowy charakter?

Jeżeli chcesz, by Twój salon czy jadalnia zyskały charakter pałacowy, zdecyduj się na stylistykę glamour. Potrzebne będą biżuteryjne elementy wykończenia, wytworne materiały, a także rzeźbione elementy. Jak stworzyć takie wnętrze? Poznajcie nasze propozycje.

Glamour w wykończeniu ścian i podłóg – jakie materiały się sprawdzą?

Warto rozpocząć od wykończenia ścian i podłóg. Mogą być oczywiście wykonane na wysoki połysk. W ten sposób będą się w nim odbijać lampy wiszące, a także elementy wyposażenia. Można postawić na żywicę epoksydową albo gres szkliwiony. Na ścianach może znaleźć się boazeria angielska, ale można również wybrać po prostu pomalowanie ścian na biało. Sufit w pomieszczeniu nie musi być biały jeśli jest ono wysokie. Takie rozwiązanie sprawdza się też gdy wybiera się lampy wiszące kryształowe czy też lampy wiszące szklane, które chce się lepiej wyeksponować. Na podłogę można wybrać także drewno lub terakotę. Takie rozwiązanie również dobrze prezentuje się we wnętrzach glamour. Pałacowy charakter można zyskać także poprzez dobór niezwykle dekoracyjnych tapet, np. w kwiaty i tu sprawdzą się tapety winylowe.

Wyposażenie w wersji glamour, czyli rzeźbione i ryflowane meblościanki

Na pewno w takim wnętrzu powinny się znaleźć stylowe komody, serwantki czy też witryny. Można wybrać modele celowo postarzane albo stylizowane. Te drugie mogą być matowe lub wykończone na wysoki połysk. Dodatkowo ich ozdobą może być ryflowanie albo rzeźbienia znajdujące się u szczytu lub u podstawy. Elementem pałacowym mogą być też zdobione miedziane gałki lub takie wykonane z dodatkiem porcelany. Na pewno od takich mebli trudno jest oderwać wzrok. Tak wymyślne moduły zwykle trzeba wykonać na zamówienie albo samodzielnie przeprowadzić modyfikację czy też modernizację starych brył meblowych. Nad niższymi komodami można umieścić lampy sufitowe komponujące się z designem tej przestrzeni.

Komplet wypoczynkowy w pałacowym stylu – czego nie może zabraknąć?

Na pewno ważny jest też komplet wypoczynkowy. W pałacowych wnętrzach bardzo często stosowano sofy z rzeźbieniami, a także szezlongi. Na takie elementy możecie postawić w Waszym salonie. Alternatywą może być narożnik z pikowanymi przeszyciami nawiązującymi do tradycyjnych wypoczynków, a także posadowiony na metalowych nóżkach. Istotne znaczenie ma też rodzaj tapicerki, która powinna być wysokiej jakości, a także swoim wyglądem przypominać aksamit, czy też jedwab. Włókna poliestrowe o różnorodnej strukturze tutaj świetnie się sprawdzają. Także nad kompletem wypoczynkowym mogą znaleźć się odpowiednie lampy wiszące glamour utrzymane w pałacowym stylu.

Oświetlenie, czyli lampy wiszące glamour stworzą niepowtarzalny klimat

Już wiesz, że w każdej strefie powinno znaleźć się odpowiednie oświetlenie. Lampy wiszące nowoczesne stworzą eklektyczną aranżację, ale biżuteryjnym charakterem i kolorystyką mogą nawiązywać do pałacowych wnętrz. Oświetlenie powinno odpowiednio rozpraszać światło. Jednocześnie warto stosować nowoczesne elementy pozwalające na sterowanie natężeniem światła i jego kolorystyką. Lampy wiszące LED, także te o designie retro gwarantują nie tylko niepowtarzalny klimat, ale przede wszystkim energooszczędność, która w obecnych czasach jest bardzo ważna, tym bardziej że zewsząd otacza nas drożyzna.

Dodatki, które dodadzą wnętrzu pałacowego charakteru

Nie tylko oświetlenie jest ważne, bo warto wybrać także stylowe dodatki. Na pewno dywan może być takowym. Można zdecydować się na tradycyjny perski lub w kolorze intensywnej czerwieni, charakterystyczny dla pałacowych wnętrz. Sprawdzą się też ciężkie, eleganckie zasłony, które można spinać przy użyciu klipsów, a także materiałowych taśm. Draperie przy oknach będą pięknie się prezentować i dodawać wnętrzu blichtru. Dodatkowo tak przyozdobione okna będą dekoracyjne także od zewnątrz. Na komodach czy toaletce będzie miejsce na zdobione szkatułki czy też pozytywki oraz lusterka w dekoracyjnych ramach. Wszystko to stworzy niepowtarzalny pałacowy klimat i sprawi, że wnętrze będzie się prezentowało wyjątkowo.

Similar Posts