Meble

Uzupełnienie wyspy kuchennej – hokery jako krzesła do kuchni

Kuchnia to magiczne miejsce dla każdego gospodarza domu. To właśnie w kuchni najczęściej przyrządzamy posiłki oraz spędzamy stosunkowo dużo czasu każdego dnia. Od wielkości tego pomieszczenia zależeć będzie jego aranżacja, dlatego zawsze warto wziąć to pod uwagę. W dużych kuchniach, na przykład w domach jednorodzinnych lub apartamentach, coraz popularniejszym rozwiązaniem są wyspy kuchenne, które są bardzo wygodną i praktyczną opcją.

Wyspa kuchenna pozwala na dostęp do blatu i sprzętu kuchennego z każdej strony. To rozwiązanie, dla którego kluczowa jest wielkość kuchni. W małych pomieszczeniach zamontowanie takiej wyspy będzie niemożliwe lub po prostu niepraktyczne. Wyspy kuchenne muszą być na odpowiedniej wysokości, aby użytkownicy nie musieli się przesadnie schylać i narażać w ten sposób swój kręgosłup na ból. W takich wyspach blat bardzo często pełni rolę miejsca, przy którym spożywa się posiłek lub pije kawę, dlatego musimy zadbać również o odpowiednie siedziska, które będą dopasowane do wysokości wyspy. Tu z pomocą przychodzą nam hokery.

Dlaczego hoker sprawdzi się w kuchni?

Hokery jako krzesła do kuchni to coraz popularniejszy wybór konsumentów. Meble te przede wszystkim możemy kojarzyć z przestrzeni barowej, gdzie blat baru jest na znacznej wysokości i tylko wysokie siedziska, takie jak hokery, umożliwiają swobodne siedzenie przy barze i na przykład picie ulubionego drinka. Nie inaczej jest w domowej kuchni, w której zaaranżowaliśmy wyspę kuchenną. Jej wysokość jest dopasowana do użytkowania kuchni w pozycji stojącej, dlatego odpowiednio wysokie siedziska pozwolą również na wygodne siedzenie przy blacie takiej wyspy.

Hokery bardzo często możemy spotkać również na amerykańskich filmach, gdzie w domach na przedmieściach są często wykorzystywane zamiast tradycyjnych krzeseł. Oczywiście zawsze meble powinny być maksymalnie praktyczne i też z myślą o tym powstały hokery, które nie są już tylko zarezerwowane dla barów. Poranna kawa, czy szybko zjedzone śniadanie w przestrzeni kuchennej będą możliwe w komfortowych warunkach właśnie dzięki hokerom. W przypadku wysp kuchennych, tradycyjne krzesła będą za niskie i się nie sprawdzą. Oczywiście hokery warto dopasować pod kątem wysokości do naszego blatu, ale tu możemy postawić na modele z regulowaną wysokością siedziska, co będzie bardzo uniwersalne.

Hokery w różnym stylu do każdego wnętrza

Obecnie na rynku możemy wybierać spośród setek modeli hokerów, które idealnie sprawdzą się w domowym zaciszu. W związku z tym stylistycznie zawsze dopasujemy mebel, który będzie odpowiednio dopasowanych do naszych potrzeb i całej kuchni. W domu dobrze sprawdzą się meble, które posiadają chociaż lekko zaznaczone oparcie, dzięki czemu będziemy w stanie zachować odpowiednią pozycję siedzącą w trakcie użytkowania mebla. Dodatkowy podnóżek między przednimi nogami hokera sprawi, że wygodnie ułożymy również nogi. Jeżeli wybieramy opcję na jednej nodze, na przykład hokery obrotowe, to również warto zwrócić uwagę na podnóżek.

W kuchni najlepiej sprawdzą się klasyczne hokery, które pokryte są odporną na zabrudzenia tapicerką. Wszystko dlatego, że meble te będa narażone na zabrudzenia i musimy zadbać o ich prostą pielęgnację. Hokery to obowiązkowe uzupełnienie wyspy kuchennej, bez którego będzie ona pusta. W kuchni powinny znaleźć się siedziska, a w przypadku kuchni z wyspą, najbardziej praktycznym i uniwersalnym rozwiązaniem będą hokery, które z powodzeniem spełnią rolę klasycznych krzeseł do kuchni.

Similar Posts