Meble

Meble do pokoju dziennego – praktyczne i stylowe

Meble do pokoju dziennego – praktyczne i stylowe

Pokój stołowy, jadalnia, salon – nie ważne jak nazwane, jest jedno pomieszczenie w domu, gdzie spędzamy większość dnia. Pokój dzienny.

Wygoda przede wszystkim

Skoro spędzamy tam większość dnia, nasuwa się jednoznaczny wniosek – meble do pokoju dziennego powinny być wygodne.

Podstawa to wygodna kanapa i fotele. Zazwyczaj kupujemy je w zestawie zwanym zestawem wypoczynkowym, bo taką rzeczywiście pełni funkcję. Na kanapach i fotelach z zestawów wypoczynkowych zalegamy godzinami po ciężkim dniu. Z książka, pilotem, lub filiżanką kawy – wedle upodobań.

Jeśli nasz pokój dzienny jest jednocześnie salonem, zwykle czujemy się nieco ograniczeni oficjalną funkcją, jaką zwykle pełni salon, będąc przecież wizytówką naszego domu. Bardziej skupiamy się na określonym, wybranym stylu niż na wygodzie codziennego użytkowania mebli do pokoju dziennego.

Możemy pogodzić ze sobą klasę i funkcjonalność. Zwłaszcza kiedy wiemy, że nasz salon nie jest czymś w rodzaju muzeum odwiedzanego raz na jakiś czas w dniu kiedy przychodzą goście, ale też pokojem dziennym, który tętni życiem na co dzień.

Doskonale łączą ze sobą styl i wygodę meble skandynawskie. Wprawdzie wnętrza w skandynawskim stylu kojarzą się nam ze skrajnym minimalizmem, szpitalną bielą i chłodem, ale to tylko stereotyp, który można i należy ocieplić kolorami dodatków na przykład miękkich poduszek które sprawią, że skandynawskie kanapy będą jeszcze wygodniejsze.

To, co w pokoju dziennym niezbędne

Jeśli lubimy telewizję, pewnie właśnie w pokoju dziennym umieścimy „podstawowy” telewizor w naszym domu. Sprzęt ten zazwyczaj dominuje pomieszczenie, a przynajmniej tę jego stronę, gdzie jest umieszczony. Dziś już coraz rzadziej używamy szafek RTV, które do niedawna stanowiły jeden z podstawowych mebli do pokoju dziennego. Telewizory są zazwyczaj umieszczane na specjalnych uchwytach przymocowanych do ściany. Jeśli decydujemy się na zestaw: meble do pokoju dziennego z szafką RTV, szafkę zwykle wykorzystujemy w innym celu – stawiamy na niej sprzęt audio, trzymamy płyty itp.

Równie istotny w pokoju dziennym jest stolik. Najlepiej nieco większy, niż tradycyjny stolik kawowy, a mniejszy i przede wszystkim niższy, niż stół jadalny. Chodzi o taki rodzaj stolika, który będzie pasował do naszego kompletu wypoczynkowego, a jego rozmiar pozwoli na rozstawienie kilku filiżanek z kawą, czy talerzy z przekąskami. Doskonale będzie się prezentował własnoręcznie wykonany stolik z palet – w tym wypadku wystarczą cztery oszlifowane i polakierowane palety i szyba na blat.

Meble z palet, które jakiś czas temu pojawiły się w naszych domach, wciąż zyskują na popularności.
Meble do pokoju dziennego zrobione własnoręcznie z palet – choćby to był tylko minimalistyczny stolik – zadziwią naszych gości bardziej, niż jakikolwiek inny modny element wystroju kupiony w salonie meblowym. Palety nie są drogie. Szyba na blat i inne materiały, oraz proste narzędzia, gdybyśmy musieli je kupić – również. Miny naszych gości natomiast – bezcenne!

Similar Posts